דלג אל

הצהרת נגישות

הפתרון הטכנולוגי כמענה לצרכים אנושיים

הפתרון הטכנולוגי כמענה לצרכים אנושיים

הפתרון הטכנולוגי נותן מענה לבעיה או לצורך של האדם. הפתרון הטכנולוגי כרוך בהפעלת שיקולים שונים: כלכליים, חברתיים, ערכיים, בטיחותיים וסביבתיים. דף זה מכיל חומרי הוראה בנושא תכנון ובניית מוצר ובנושא תהליך הייצור.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
בריאות ומערכת הנשימה - היבטים טכנולוגיים
בריאות ומערכת הנשימה - היבטים טכנולוגיים
תחומי דעת: מדע וטכנולוגיה

נושא משנה: בריאות האדם, איכות החיים ודרכים לשמירתן, היבטים טכנולוגיים.
יחידת ההוראה "בריאות ומערכת הנשימה – היבטים טכנולוגיים" סוקרת את הפתרונות הטכנולוגיים שפותחו או שופרו לצורך פתרון בעיות נשימה או מניעת הידבקות או פגיעה במערכת הנשימה. פיתוחים רבים הואצו בעקבות התפשטות נגיף קורונה ב־2020, נגיף שאחת ההשפעות שלו היא פגיעה במערכת הנשימה. עד לרגע כתיבת היחידה לא פותח חיסון או טיפול אחר יעיל כנגד פגיעת הנגיף במערכות הגוף בדגש על מערכת הנשימה. יצוין כי נגיף קורונה פוגע במערכות נוספות בגוף האדם. ביחידה משולבים תהליך חקר מדעי והתנסות בתהליך התיכון ההנדסי לשיפור מוצר או לפיתוח אמצעי למניעת פגיעה במערכת הנשימה.

הפקת מים, העברת מים וחיסכון במים
הפקת מים, העברת מים וחיסכון במים
תחומי דעת: מדע וטכנולוגיה

היחידה עוסקת באתגרים שבאספקת מים ראויים לשתייה לכל בית בישראל, בכל זמן. היחידה פותחת בבירור המונח 'מים ראויים לשתייה', סוקרת את מקורות המים במשק הישראלי, מציגה את האתגרים שבשאיבת מים ובהובלתם ומעודדת את התלמידים להציע דרכים לצמצום בזבוז מים.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

מאפייני החיים, צרכים לקיום יצורים
קיימת אחידות במאפייני החיים של יצורים חיים, בעקרונות המבנה של גופם ובצרכים החיוניים לקיומם. לכל היצורים החיים צרכים חיוניים המהווים תנאי לקיומם. עם זאת, קיים...
אחידות ושוני בבעלי חיים
יצורים חיים מזמנים עיסוק מרתק בנושא השנתי של שנה"ל תשע"ט דרך מגוון אסטרטגיות למידה
חומרים: תועלת ומחיר סביבתי
לתהליך הפקת חומרים ועיבודם ולשימוש בהם יש השפעה מכרעת על איכות חיי האדם ועל הסביבה. לאדם אחריות לשמור על הסביבה - למענו ולמען הדורות הבאים
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.