דלג אל

הצהרת נגישות

טמפרטורה ומצבי צבירה

טמפרטורה ומצבי צבירה

פעילויות והתנסויות בנושא שינויים במצב הצבירה של המים בעקבות חימום (תוספת חום) וקירור (גריעת חום) והכרת המושגים התאדות, התעבות, התכה והקפאה, המתארים את השינויים שחלו בכל אחד ממצבי הצבירה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
מצבי צבירה ומעברים בין מצבי צבירה
מצבי צבירה ומעברים בין מצבי צבירה
תחומי דעת: מדע וטכנולוגיה

נושא משנה: תהליכי שינוי בחומרים.
יחידת ההוראה "מצבי צבירה ומעברים בין מצבי צבירה" עוסקת בנושא מצבי צבירה של חומרים ובמעברים בין מצבי צבירה בהשפעת שינויים בטמפרטורה. היחידה מטפלת בתפיסות השגויות המפרשות שינוי במצב צבירה כמצב של שינוי בסוג החומר ותופעות של התייבשות או התאדות כמצבים שבהם החומר המתאדה נעלם או נגמר.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

מהות הפתרון הטכנולוגי
הטכנולוגיה והמדע מקיימים ביניהם קשרי גומלין. הטכנולוגיה עוסקת במציאת פתרון לבעיות אנושיות או לצרכים אנושיים. ייחודו של האדם ביכולתו לפתח אמצעים מגוונים לשכלו...
מהות הטכנולוגיה
הטכנולוגיה עוסקת בפתרון בעיות ובמתן מענה לצרכים אנושיים. ייחודו של האדם ביכולתו לפתח אמצעים מגוונים להגברת יכולתו ולשיפור איכות חייו. הטכנולוגיה עוסקת בהפקה,...
שינוי אקלים
חינוך אקלימי מהווה נדבך משמעותי ביכולת של כולנו להתמודד עם שינויי האקלים והשלכותיהם
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.