דלג אל

תקשורת בטבע

תקשורת בטבע

באגדות מתואר שלמה המלך כמי שמבין את "שפת היצורים החיים".

האם באמת קיימת שפה אחת שאותה מבינים כל בעלי החיים? האם כל בעלי החיים מתקשרים ביניהם באותו אופן?

המציאות והמחקר המדעי מלמדים כי לכל משפחה של בעלי חיים יש דרך תקשורת אופיינית משלה, וכי באופן כללי בעלי חיים ממין אחד אינם מבינים את התקשורת של בעלי חיים ממין אחר.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

מערכות ותהליכים בצמחים
"שעה שברא הקב"ה את אדם הראשון, נטלוֹ והחזירוֹ על כל אילני גן עדן ואמר לו: ראה מעשי כמה נאים ומשובחין הן וכל מה שבראתי בשבילך בראתי".
השוני בין בעלי חיים במבנה ובצורה
מגוון היצורים בטבע בא לידי ביטוי בשוני הקיים בין בעלי החיים בצורתם, במבנה גופם ובאורח חייהם. בעלי חיים מחולקים לקבוצות (משפחות) שונות ולכל קבוצה מאפיינים משלה.
סביבות חיים
סביבת חיים היא המקום שבו מתקיימים יצורים חיים ואשר בו הם משיגים את צורכי הקיום שלהם. בטבע קיימות סביבות חיים רבות ומגוונות: קרקעית הים, חופים, נחלים, הרים, מ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.