דלג אל

הצהרת נגישות

השוני בין בעלי חיים במבנה ובצורה

השוני בין בעלי חיים במבנה ובצורה

מגוון היצורים בטבע בא לידי ביטוי בשוני הקיים בין בעלי החיים בצורתם, במבנה גופם ובאורח חייהם. נהוג לחלק את בעלי החיים למחלקות (משפחות) שונות, לכל מחלקה מאפיינים משלה.

מהם המאפיינים של בעלי החיים המשתייכים לקבוצת חסרי החוליות: החרקים, הרכיכות? מה מאפיין את בעלי חוליות? אילו הבדלים יש בין בעלי חיים שונים במבנה השלד, באיברי הנשימה, בכסות הגוף ובאיברי התנועה?

על כך ועוד ביחידה הבאה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

העשרה - שבועות בראי המדע
"אֶרֶץ חִטָּה וּשְׂעֹרָה וְגֶפֶן וּתְאֵנָה וְרִמּוֹן אֶרֶץ זֵית שֶׁמֶן וּדְבָשׁ" (דברים ח,ח). שלל פעילויות בנושא חלב, דבש, שבעת המינים ירקות ופירות.
הפתרון הטכנולוגי כמענה לצרכים אנושיים
פתרונות טכנולוגיים נותנים מענה לצרכיו של האדם. מה מאפיין מערכת טכנולוגית וכיצד משפיעה הטכנולוגיה על החברה ועל הסביבה?
הזנה באדם - מבנה מערכת העיכול
אורכה הכולל של מערכת העיכול של האדם כ-9 מטרים. היא מתחילה בפה ומסתיימת בפי הטבעת והיא כוללת גם את הלוע, ושט, קיבה, תריסריון, המעי הדק והמעי הגס, הכבד והלבלב
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.