דלג אל

הצהרת נגישות

נפח וכמות חומר של גופים (מוצקים, נוזלים, גזים)

נפח וכמות חומר של גופים (מוצקים, נוזלים, גזים)

גוף מאופיין על פי החומר ממנו הוא עשוי ועל פי הצורה, המסה והנפח שלו.
לכל גוף (עצם) יש נפח, כלומר הוא תופס מקום, ולכל גוף ישנה גם כמות (מסה).

ביחידה זו חומרי הוראה, פעילויות וסרטונים העוסקים בנפח ובמסה: מהו נפח, אילו כלים משמשים למדידת נפח של נוזלים (משורה, מזרק ועוד), מהן יחידות למדידת נפח (ליטר, מיליליטר), מהי כמות (מסה) של חומר, אילו כלים משמשים למדידת כמות של חומר (מאזניים), מהן היחידות למדידת כמות של חומר (גרם, קילוגרם) ועוד.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

תהליך החקר המדעי
הקניית מיומנויות של חקר מדעי לתלמידים וכלים להתנסותם בתהליך חקר מדעי שלם מתחילתו ועד סופו- היא לב ליבו של מקצוע המדע והטכנולוגיה.
אנרגייה חשמלית: בטיחות
שימוש לא נכון או חסר זהירות בחשמל ובמוצרי חשמל למיניהם עלול לגרום להתחשמלויות ולאסונות קשים. את כללי הבטיחות בחשמל שומה עלינו להטמיע בתלמידים מגיל קטן
גורמים המשפיעים על הבריאות
אורח חיים בריא הוא אורח חיים המאמץ מכלול של התנהגויות שמקדמות את הבריאות ומשפרות את איכות החיים. ביחידה זו חומרי הוראה בנושא גורמים המשפיעים על הבריאות דוגמת...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.