דלג אל

הצהרת נגישות

מתמטיקה זה משחק ילדים

חזרה

"מתמטיקה זה משחק ילדים" - בשיר, במשחק, בסיפור ובתנועה

בחוברת, מגוון רעיונות לפעילויות אינטגרטיביות, פשוטות המשתלבות בחיי היום-יום בגן, להעשרת הידע ולהעמקת ההבנה של הילדים והילדות.

בגן הילדים מונחת התשתית לחשיבה המתמטית ולבניית תחושת היכולת והמסוגלות. לכן, יש חשיבות לא רק לעיסוק במתמטיקה כבר מגיל זה, אלא אף לעיסוק חווייתי ומשמעותי, שיאפשר לילדים לחוות הצלחה בתחום והנאה ממנו. ילדים צעירים לומדים בעיקר באמצעות חוויות משמעותיות, דרך הגוף והחושים שלהם. על כן, חשוב לתכנן ולזמן להם חוויות משמעותיות שיותירו אצלם רושם וזיכרון חיוביים.

אנו נוהגים לומר, שהמתמטיקה נמצאת “בכל מקום״. אמירה זו מחייבת אותנו לתת את הדעת לסביבה החינוכית בגן ובחצר, ולהתבונן בעין בוחנת באופי הפעילויות שאותן אנו בוחרים לשלב במרחב שבו הן נטועות ובמידה שבה הן מאפשרות לילד לראות ולחוות את המתמטיקה בחיי היום-יום.

אולי תתעניינו גם ב...

דפים חודשיים
משימות חודשיות לפי כיתות ולפי חודשי השנה, בעברית ובערבית
תוכנית הלימודים
תוכנית הלימודים במתמטיקה
מערכת השידורים הלאומית
מערכת השידורים הלאומית - שיעורים מצולמים ליסודי
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.