דלג אל

הצהרת נגישות

בחינות בגרות לתלמידים בודדים ואקסטרנים - Bagrut para alumnos independientes y externos

חזרה
פתיח

בבחינות הבגרות בספרדית לתלמידים בודדים ואקסטרניים ישנו מועד אחד בקיץ שבו כל מועמד הלומד בכיתות יא-יב ואקסטרני יכול להירשם בו לאותה בחינת בגרות. אין צורך בציון הגשה או ברישום דרך הפיקוח אלא דרך רכזי הבגרויות בבתי הספר בלבד. הרישום יעשה במערכת הבית ספרית ללא הגשת ציון מגן. במידה והתלמיד לומד בכיתה י"א או בכיתה י"ב, ירשם התלמיד לסמל השאלון 579382, 579282. תלמידים אקסטרניים נרשמים דרך השלוחה האקסטרנית באזור המגורים שלהם, כמפורט באתר אגף הבחינות.

מבנה הבחינה

סמל שאלון 579382.
משך הבחינה שלוש שעות.
חומר עזר מותר בשימוש: מילון עברי-ספרדי, ספרדי-עברי, מילון אלקטרוני (לזכאים).
התלמידים יקבלו מהבוחן העתק של שירים מתוך רשימת היצירות שנלמדו.
● התלמידים יקבלו העתק של שירים מתוך רשימת היצירות שנלמדו. הרשימה אינה כוללת את שמות היוצרים ואת ארץ מוצאם. על התלמיד לדעת את פרטי היוצר ואת ארץ מולדתו.
● הנחיות ומבחן משנת הלימודים החולפת נמצאים באתר.
● על התלמיד לענות על השאלון.

שאלות עמ"ר (ערך, מעורבות, רלוונטיות)

הטמעת פריטי בחינות מקדמי חשיבה ושאלות עמ"ר (ערך, מעורבות, רלוונטיות) בבחינות החיצוניות. החל משנת הלימודים תשע"ז, ברוב בחינות הבגרות היו שאלות שהן שאלות חשיבה מסדר גבוה הנוגעות לחיי הלומדים או עוסקות בערכים מתוך תוכנית הלימודים של תחום הדעת, בהיקף של עד 5 נקודות. בבחינות הבגרות שבהן קיימות שאלות מסוג זה הורחב היקפן באופן מדוד מתוך דיאלוג עם המורים. דוגמה לשאלות אלו בשאלון 579382:
א. בחר שתי תמונות ותאר בהרחבה כיצד כל אחת מהן מתקשרת ליצירה ספרותית שלמדת.
ב. פרט בהרחבה מהו המסר של כל אחת מהיצירות שאליהן התייחסת בסעיף הקודם.

שאלות עם יצירה משולבת

כתיבה משולבת המאפשרת לתלמיד להבין טקסטים ספרותיים ולהביע בכתב את השילוב ביניהם באמצעות יצירה חדשה כגון דו שיח בין שתי דמויות מיצירות שונות, חיבור בין תפאורות שונות המקנה למידה משמעותית וחווייתית לתלמיד.

סמל שאלון 579282
משך הבחינה שעתיים וחצי.
אין חומר עזר.
הנחיות ומבחן משנת הלימודים החולפת נמצאים בעמוד זה. על בית הספר לצלם את הבחינה בעבור הנבחנים וחומר העזר המותר בשימוש.
החל מהשנה על התלמיד לענות על השאלון.
הבחינה תימסר לנבחנים עם שעת התחלת הבחינה.

שאלוני בגרות

שאלוני בגרות משנים קודמות

שאלוני בגרות משנים קודמות

מאגר שאלוני בחינות הבגרות פתוח לכל מורי ספרדית, ובו תוכלו למצוא דוגמאות לבחינות בגרות החל משנת 2011. את החיפוש תוכלו לבצע על פי שם וסמל השאלון, שם המקצוע, מועד הבחינה, מגזר, סוג הנבחן (אינטרני או אקסטרני) ועוד.

אולי תתעניינו גם ב...

Proyectos especiales - פרויקטים מיוחדים
Proyectos nacionales conjuntos con embajadores de habla hispana
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.