חפש ב:

היום ב"הארץ": פיתוי בנזיד עדשים

היום ב"הארץ": פיתוי בנזיד עדשים

הרעיון שלי

אליסה עקיבא היא מורה לתנ"ך ולמחשבת ישראל ומחנכת בכיתה י"א בבית הספר הריאלי העברי בחיפה (סניף בית בירם). אליסה הצליחה ליישם את שיטת ההערכה החלופית בהוראה בתחום לימודי התנ"ך בדרך מקורית ויצירתית. כך נתנה דרור לדמיונם של התלמידים ואפשרה להם ליישם את הידע שרכשו בשיעורי התנ"ך בדרך אותנטית ורלוונטית לימינו. 

הארץ אז: לדמותם של יעקב ועֵשָׂו

הסיפור התנ"כי שנבחר היה סיפור יעקב ועשו. התוצר של התלמידים היה עיתון קיר העונה לשם "הארץ אז" ובו שלל כתבות משעשעות ברוח המאה ה-21 על שתי הדמויות הצבעוניות.

במדור הדיוקן האישי של העיתון הוצגו קווים לדמותם המנוגדת של התאומים; במדור האופנה של העיתון הוצגו פריטי לבוש עשויים צמר ופרווה בהשראת מראה הצייד; בפינת הפסיכולוג ניתנו עצות לאם חסרת האונים להתמודדות עם יחס מפלה של האב לבניו התאומים; ובמדור הקומיקס הובא סיפור גלגוליו של נזיד עדשים. 

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.