חפש ב:

קריאה פרשנית של טקסטים תיאטרוניים

קריאה פרשנית של טקסטים תיאטרוניים

אמנות התיאטרון כוללת בתוכה שפות אמנותיות כמו ציור ופיסול, מוזיקה, ספרות ועוד. כאשר מבקשים לדון ברכיבי התיאטרון, ניתן לחלק אותם לרכיבים בימתיים ולרכיבים דרמטיים. הרכיבים הדרמטיים הם הרכיבים הקשורים לטקסט הכתוב: הדמויות, השיח (מונולוג, דיאלוג וכו'), הקונפליקטים, הנושאים שבהם עוסקת היצירה הכתובה, הוראות הבימוי המכוונות לביצוע ועוד. לעומת זאת, הרכיבים הבימתיים הם הרכיבים הקשורים למופע עצמו ולמימושו על הבמה כגון החלל הבימתי הכולל את הבמה, התפאורה והתאורה, המוזיקה והסאונד, התלבושות, האיפור, האביזרים ועבודת השחקן.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

מה בתוכנית הלימודים?

הוראות הבמה במחזה וביטוין בתפאורה ובאביזרים, בתלבושות, בתאורה ובמוזיקה, במיזנסצנה וביחסי במה-קהל

רכיבים לניתוח עבודת השחקן, הוראות הבמה במחזה והשחקן בהצגה, השיח הדרמטי במחזה והשחקן בהצגה, רצון, פעולות ומעצור במחזה וביטוים במיזנסצנה ובעבודת השחקן, מהלך דרמטי של דמויות במחזה וביטויו ברכיבים הבימתיים.

רכיבי העלילה (זמן, מקום, שיח ודמויות) ודרכי הצגתם על הבמה, ההקשר התקופתי של המחזה בהשוואה להקשר התקופתי של ההצגה, פרשנות רעיונית (נושאים, קונפליקטים ואמירות במחזה ובחירה פרשנית של הבמאי), פרשנות חזותית (זיהוי דימויים), סוגי במות

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.