דלג אל

דיאלוג דרך קולנוע

דיאלוג דרך קולנוע

במסגרת תכנית "דיאלוג דרך קולנוע", יוצרים תלמידי תיכון יהודים וערבים ממגמות קולנוע ותקשורת ברחבי הארץ סרטים במשותף. במסגרת התכנית מתקיימים חמישה מפגשים בין מגמות תקשורת וקולנוע  יהודים וערבים בתיכון, כאשר המטרה היא יצירת  סרטים במשותף.

התכנית מתקיימת זו השנה העשירית, ובחמש השנים האחרונות מוכרת כתכנית ייחודית של המטה לחינוך לחיים משותפים.

ב- 15-16/2/2016, התקיים סמינר "דיאלוג דרך קולנוע" במרכז הסמינרים בנורדייה,  בהשתתפות כ- 90 תלמידים ועשרה מורים לתקשורת וקולנוע יהודים וערבים. 

הסמינר הוא שיאה של התכנית ואליו הגיעו תלמידים מתשעה בתי ספר: הפטריארכלי לטיני-יפיע, מקיף עין חרוד, "עתיד"- כפר קרע, חקלאי-פרדס חנה, המשותף-חוף כרמל, אורט דבורייה, גאון הירדן-עמק המעיינות (נווה איתן), אל ג'ליל מנצרת, וכרמל זבולון- יגור.

את הסמינר הנחו המורים לתקשורת וקולנוע, אשר ביום הראשון הפעילו תלמידים יהודים וערבים  בקבוצות מעורבות של 4-6 תלמידים, אשר כתבו, ביימו וצילמו סרט קבוצתי קצר. בערב הוקרן סרטו של הבמאי יובל בן יהודה "לרקוד בתקווה",  ולמחרת התלמידים סיימו לערוך את הסרטים.

לתכנית נוספו סדנאות זהות תיאטרון וקולנוע,  אשר הפגישו שוב בין התלמידים ואפשרו היכרות יותר רחבה ביניהם. לקראת הצהריים התכנסו כל המשתתפים באולם, שם הוקרנו תשעה סרטים קצרים פרי יצירתם של התלמידים תוך 24 שעות!

התוצרים מיועדים להקרנה גם בבתי הספר של התלמידים, בשילוב סיפורם האישי של המשתתפים, שיספרו על המפגש החווייתי האישי של היכרות המנפצת דעות קדומות וסטראוטיפים.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.