דלג אל

מחוננים ומצטיינים בכיתתם – התמונה השלמה

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

נושאים ותחומי דעת:
פדגוגיה, היבטים רגשיים
מסגרות חינוכיות:
המחונן והמצטיין במסגרת ההטרוגנית
שלבי חינוך:
יסודי
סוגי התוכן:
מדריך פדגוגי
פותח ע"י:
צוות המחונן בכיתתו – האגף למחוננים ולמצטיינים, אגף מו"פ
שפה:
עברית

כיצד יכולים בתי ספר לתת מענה כולל למחוננים ולמצטיינים בכיתה ההטרוגנית?

מה קורה לתלמידים מחוננים ומצטיינים במערכת החינוך? ישנם תלמידים מחוננים שלומדים יום בשבוע במרכזי מחוננים. אחרים משתתפים בחוגי אחר הצוהריים המיועדים להם. ואולם מרבית שעות השבוע עוברות על רוב המחוננים והמצטיינים במסגרת הכיתה הרגילה בבית הספר.
החוברת "מחוננים ומצטיינים בכיתתם – התמונה השלמה" מביאה את עיקרי הידע התאורטי והמעשי שגובש עד כה בנושא המענים שיש לתת לתלמידים אלו במסגרת הכיתה הרגילה. בחוברת מידע על מאפיינים וצרכים של תלמידים מחוננים ומצטיינים, המלצות להובלת מהלך בבית הספר להטמעת תפיסת "המחונן והמצטיין בכיתתו" ועקרונות וכלים פדגוגיים. המודל מאפשר לכל בית ספר להתקדם לקראת בניית תוכנית פדגוגית ומענים מותאמים לתלמידים המחוננים והמצטיינים הלומדים בו, נוסף על השתתפותם בתוכניות ייחודיות מחוצה לו.
החוברת היא תוצר של שת"פ בין צוות "המחונן והמצטיין בכיתתו" באגף למחוננים ולמצטיינים לבין אגף מו"פ במִנהל הפדגוגי, והיא מפורסמת כחלק ממאגר הידע מחוננט.

בחוברת שלושה חלקים:

אולי תתעניינו גם ב...

מנקודה לנקודה
פעילות חקר של משחק לוח לשני שחקנים
אמץ עץ
תהליך למידה בדגש על חינוך סביבתי הנותן מענה דיפרנציאלי לתלמידים בכיתה הטרוגנית בעלי יכולות גבוהות
שלוש פרדיגמות בחינוך מחוננים
שלוש פרדיגמות בחינוך מחוננים: חיפוש בהירות מושגית במחקר ובפרקטיקה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.