דלג אל

מכתב למורים חדשים לתלמידים מחוננים

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

נושאים ותחומי דעת:
פדגוגיה
שלבי חינוך:
יסודי, חטיבת ביניים, חטיבה עליונה
סוגי התוכן:
מדריך פדגוגי
פותח ע"י:
ג'יימס ר' דלייל James R. Delisle
שפה:
עברית

A Message to New Teachers of Gifted Children

במכתב נותן דלייל כמה עצות המבוססות על ניסיון של 30 שנה בהוראת מחוננים. בין השאר הוא מציע לא להתלהב מהמודלים המופיעים בספרות המחקרית ולא להתרשם מהישגים – אלא בהחלט להתרשם ולהתלהב מן התלמידים ובעיקר להיות סנֵגור ומליץ יושר לתלמידים המחוננים שלך. 

> A Message to New Teachers of Gifted Children By James R. Delisle, Ph.D

> לתרגום העברי של המאמר – תרגם גדי איתי בעבור מאגר הידע מחוננט

המאמר התפרסם בפעם הראשונה באתר של Prufrock Press – בית הוצאה לאור אמריקני המתמחה בחינוך מחוננים ומצטיינים, במחוננים עם ליקויי למידה (Twice Exceptional), בחינוך מיוחד ובלמידה מתקדמת. ההוצאה מפרסמת תוכניות לימודים לשימושם של מורי מחוננים וספרי לימוד וחוברות עבודה בתחומים רבים לתלמידים מחוננים. עוד היא מפרסמת ספרים על מחוננות להורים, למורים ולחוקרים וספרי לימוד בנושא המיועדים להכשרת מורים. ההוצאה מפרסמת את ספריהם של ג'ויס ואן טסל-בסקה, לורנס קולמן, ג'וליאן סטנלי וחוקרים חשובים אחרים. אפשר להזמין את ספרי ההוצאה באתר.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.