דלג אל

הצהרת נגישות

בריכת מן, הר כחל ונווה אטי"ב

לכל הטיולים
בריכת מן, הר כחל ונווה אטי"ב

אזור בארץ

רמת הגולן.

על המסלול

תחילת המסלול בעיקול כביש 98 בין הק"מ 99-98 ממערב לכביש, נ"צ 2996-2213. המסלול (אדום) פונה מערבה, יורד אל בקעת מן אל אפיק נחל ערער ועובר מדרום לבריכת מן. המסלול נמשך בין שלוחת שריון והר שזיף, עוקף את הר כחל מצידו המערבי ופונה דרומה בין עצי הערער שבחורשת כחל. אחר כך הוא עובר ליד תצפית יפה מערבה אל נחל שיאון, שמורת החרמון והר סנאים. המסלול חוצה אזור מסולע במחצבות כחל, נמשך דרומה ועובר באפיק נחל סנאים, חוצה אותו עד למפגש עם מסלול שחור (1036) המטפס אל הר סנאים. במקום עתיקות ותצפית יפה על נחל סנאים ונחל שיאון. (הטיפוס להר סנאים רק באישור הצבא!) המשך המסלול בחזרה לאדום (1032) ובפנייה לדרום מזרח בד בבד עם חציית חורש אלונים. סיום המסלול בשער היישוב נווה אטי"ב. (השער סגור כל השנה. יש להשיג מפתח.) המסלול הררי וחשוף ועובר לאורך קטעי צמחייה עשירה, בריכות מי גשמים עונתיות וזרימת יובלים בחורף. ישנם קטעי טיפוס או ירידה תלולים וקשים להליכה.

נוף, טבע ונקודות חן

בריכת מן, נחלים ותצפיות מרהיבות, עולם חי מגוון כגון חזירים ושפני סלע, שועלים ותנים

דגשים והמלצות

מומלץ להליכה כמתואר. העלייה להר סנאים מותנית באישור מראש מהצבא. הורדה בכביש מג'דל שמס-חרמון (98) בין סימני ק"מ 99-98, נ"צ 2996-2213. איסוף בנווה אטי"ב, בשער מצפון ליישוב נווה אטיב בכביש 989 בין סימני ק"מ 8-7

נושא המסלול

השבר הסורי אפריקאי, קמר החרמון, צומח הררי, תופעות וולקניות, דרוזים ברמת הגולן

אפיון המסלול

מסלול בדרגת קושי גבוהה, הררי וסלעי. נוף הררי עם תצפית היקפית לצפון הגולן, הגליל העליון, כתף שיאון והר דב. צמחייה הררית ועולם חיים מגוון

שימו לב!

המידע המוצג במרחב זה הוא לצרכים פדגוגיים בלבד.

המלצה ללימוד תחומי דעת במסלול

מדע וטכנולוגיה

  • מערכות אקולוגיות (כיתה ז')

גאוגרפיה - אדם וסביבה

  • אדם וסביבה (כיתה ז')
  • תהליכים מחזוריים, פנימיים וחיצוניים בכדור הארץ, גאוספרה (כיתה ח')
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

נחל קטלב
אזור בארץ: ההר המרכזי
תחומי דעת קשורים: ביולוגיה, מדעי הסביבה
מפל דבורה וחורבת דבורה
אזור בארץ: רמת הגולן
תחומי דעת קשורים: לימודי ארץ ישראל, מדע וטכנולוגיה
נחל דוד – שביל צפית
אזור בארץ: בקעה ומדבר יהודה
תחומי דעת קשורים: גאוגרפיה - אדם וסביבה, תנ"ך - ממלכתי
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.