דלג אל

הצהרת נגישות

נחל חזורי

לכל הטיולים
נחל חזורי

אזור בארץ

רמת הגולן.

על המסלול

תחילת המסלול בחניון אנדרטת סיירת אגוז ונבי-חזורי המקודש לדרוזים, נ"צ 2951-2183, משיק לכביש 989 הבניאס-נווה אטי"ב סמוך למצודת נמרוד.
הכניסה למסלול בשביל צר מימין לספסלי פיקניק בין שיחי פטל וּורד הכלב. המסלול חולף בראשיתו על פני גשר אבן ישן מעל מסילת מים. המסלול עובר בגדה ובדופן הצפונית של הנחל ופוגש בדרך שתי טחנות קמח אשר בנמוכה שבהן נראים חלקים שלמים. לכל אורך המסלול נדרש מעבר בסבך שיחים ועצים המכביד לא אחת על התנועה.
השביל צר מאוד ומחייב אחיזה בענפים, הישענות על סלעים ואחיזה בידיות ובכבלים שהותקנו במיוחד ומיועדים למטרה זו. זאת עד למרגלות המפל הגדול, נ"צ 29548-21833, המסמן את הכניסה לאפיק המרכזי של הנחל. ההליכה באפיק הנמצא במגמת ירידה מתונה עד בינונית אינה נוחה ומחייבת ירידה במדרגות בגבהים משתנים של 3 עד 4 מטרים או דילוג על פני סלעים המכבידים מאוד על התנועה באפיק. בעונות החורף והאביב תיתכן לעיתים זרימת מים.
מפגש שבילים כחול-שחור בנ"צ 29569-21770 מסמל את סיום ההליכה הלא נוחה ואת תחילת העלייה התלולה והמוצלת לעבר הכניסה לקלעת נמרוד. חלקים מהעלייה חצובים בסידור מדרגות. עלייה קצובה ולא מהירה מקילה ומאפשרת עלייה בלא קושי גדול מדי.
המסלול מוצל לכל אורכו ומתאים להליכה בזמן עומס חום.

נוף, טבע ונקודות חן

תצפית מרהיבה. פריחה באביב. טחנות קמח ואנדרטה לזכר חללי סיירת אגוז

דגשים והמלצות

הורדה בחניון, נ"צ 2951-2183; נקודת איסוף סמוך לכניסה לקלעת נמרוד, נ"צ 2954-2174. המסלול אורכי. מתאים לכל ימות השנה. לא בימי גשם ולפחות 3 ימים לאחר שפסק.

נושא המסלול

אנרגיית מים לטחינת קמח, דרוזים ברמת הגולן, רמה, פעילות וולקנית

אפיון המסלול

הליכה באפיק נחל עם צמחיית מים עשירה

שימו לב!

המידע המוצג במרחב זה הוא לצרכים פדגוגיים בלבד.

המלצה ללימוד תחומי דעת במסלול

מדע וטכנולוגיה

  • מערכות אקולוגיות (כיתה ז')

גאוגרפיה - אדם וסביבה

  • אדם וסביבה (כיתה ז')
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

אתר קומראן ונחל קומראן
אזור בארץ: בקעה ומדבר יהודה
תחומי דעת קשורים: היסטוריה, מדעי הסביבה
גילבון ארוך
אזור בארץ: רמת הגולן
תחומי דעת קשורים: גאוגרפיה - אדם וסביבה, מדע וטכנולוגיה, מדעי הסביבה
חניון שרך – נחל בצת – מערת קשת
אזור בארץ: גליל עליון
תחומי דעת קשורים: גאוגרפיה - אדם וסביבה, מדעי כדור הארץ
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.