דלג אל

תל חדיד – אתר הנצחה

לכל הטיולים
תל חדיד – אתר הנצחה

אזור בארץ

מישור החוף.

על המסלול

תחילת המסלול בנ"צ 1528-1449 סמוך לכביש 444. מדרום למסלול נמצאת אנדרטת חיל התחזוקה. המסלול נמשך בדרך סלולה כ-600 מטרים ומשני צידיו חורשות של עצי זית ועצי חרוב. אחרי כ-400 מטרים המסלול השחור פונה דרומה בשביל כורכר העולה במעלה הגבעה ופונה מזרחה לאזור חפירות של יישוב קדום. ממקום החפירות עולה המסלול עלייה תלולה עד לפסגתו של תל חדיד. מהפסגה נשקף הנוף של שפלת החוף מערבה עד תל אביב, דרומית מערבית לעבר רחובות וצפונית מערבית לכיוון הרצליה. המשך המסלול מתל חדיד מזרחה ודרומה כקילומטר אחד לכיוון חורשת אורנים וממנה לכביש 443, שם הוא מסתיים. המסלול חשוף.

נוף, טבע ונקודות חן

בתחילת המסלול נמצא אתר הנצחה לחללי חיל התחזוקה. האתר פתוח למבקרים. חפירות של יישוב קדום ובהן מערות וגתות, תעלות ובורות. מצפור "רועי" – תצפית נוף.

דגשים והמלצות

מסלול בדרגת קושי קלה עד לתל חדיד הנמשך עד כביש 443. יש להיזהר מבורות באתר החפירות שלרגלי תל חדיד. נוסף על מסלול זה ישנם באתר תל חדיד עוד שבילים מקומיים המתחברים לשביל הראשי. מומלץ לעשות מסלול מעגלי, כלומר: להתחיל את המסלול באתר ההנצחה (להוריד את המטיילים) ולסיים בו את המסלול. שימו לב: חיבור השביל עם כביש 443 מאפשר נסיעה ב-443 אך ורק מערבה – ולא מזרחה לכיוון מודיעין. ישנן חפירות ארכאולוגיות בשטח, קצתן מתוחמות בגדר וקצתן פתוחות ומחייבות זהירות בקרבתן. משך ההליכה כשלוש שעות. מועד אחרון לכניסה: כארבע שעות לפני רדת החשכה.

נושא המסלול

השפלה, הנצחה מהי?, שרידי יישוב קדום.

אפיון המסלול

אנדרטה לחיל התחזוקה, תל קדום, תצפית נוף

שימו לב!

המידע המוצג במרחב זה הוא לצרכים פדגוגיים בלבד.

המלצה ללימוד תחומי דעת במסלול

לימודי ארץ ישראל

  • תקופות היסטוריות שונות - תל חדיד (כיתות י'-י"ב)

גאוגרפיה - אדם וסביבה

  • ייחוד נופי: הר, שפלת ההר, מישור החוף (כיתות ז'-י"ב)
  • התיישבות (כיתות ז'-י"ב)
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

שמיר ומצפה גולני
אזור בארץ: רמת הגולן
תחומי דעת קשורים: היסטוריה, לימודי ארץ ישראל, מדע וטכנולוגיה
פארק גורן – נחל כזיב – מצפה הילה
אזור בארץ: גליל עליון
תחומי דעת קשורים: גאוגרפיה - אדם וסביבה, מדע וטכנולוגיה
נחל נמרוד
אזור בארץ: רמת הגולן
תחומי דעת קשורים: גאוגרפיה - אדם וסביבה, מדע וטכנולוגיה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.