דלג אל

הצהרת נגישות

50 שנה לאיחוד ירושלים במבט עיצובי חוקר - סאונד

50 שנה לאיחוד ירושלים במבט עיצובי חוקר - סאונד

פרויקט של התלמידות: אפרת אמדדי, תהילה בצלאל, ספיר שר-אבי

בהנחיית המורה: תמר שוורץ

אולפנית ישורון פתח-תקוה, מגמת אמנויות העיצוב 

פרויקט ״סאונד-משהו טוב קורה ברחוב״

 

לרגל 50 שנה לאיחוד ירושלים עסק פרויקט הגמר של מגמת העיצוב בחקר העיר ירושלים תרבותה וייחודה, והתמקד בשאלה: כיצד ניתן להעלות את מעמדם של נגני הרחוב בעיר ירושלים ובחברה הישראלית בכלל ממעמד של קבצנים למעמד של אומנים מוערכים ?

 

מטרת הפרויקט היתה לעורר בקרב עוברי האורח בעיר הערכה כלפי נגני הרחוב והכרה בכישרונם - ומתוך כך להביא להעלאת מעמדם ולשיפור תנאיהם וזכויותיהם. הפתרון שנבחר במסגרת הפרויקט היה הקמת "אגודת נגני הרחוב בירושלים" שתפעל בעצה אחת עם עיריית ירושלים ותדאג למיתוג ולפרסום של נגני הרחוב ברחבי העיר ולשיפור תנאיהם הפיסיים והכלכליים. בזכות פועלה, צפויה נגינת הרחוב להפוך למקצוע מכובד המהווה חלק בלתי נפרד מהתרבות בישראל.


במסגרת הפרויקט התלמידות ערכו מחקר על תופעת נגני הרחוב. מחקרן העלה כי ברחבי העולם, שלא כמו בישראל, נגני הרחוב זוכים להערכה ולכבוד ונתפסים אומנים לכל דבר וענין המפיחים שמחה וקסם ברחובות. התלמידות בחנו גם את המראה החיצוני של נגני הרחוב בארץ ובעולם, את סגנון לבושם הססגוני ואת כלי הנגינה שלהם. כמו כן התוודעו אל סמלילים ('לוגואים') שונים מעולם המוסיקה. 

 

בתום תהליך החקר בחרו התלמידות שם לפרויקט: "סאונד - משהו טוב קורה ברחוב", ועיצבו כרזות, שלטי רחוב, פליירים ודפי לוגו בסלוגן: "הרחוב עוצר מלכת", תוך הקפדה על קו עיצובי אחיד.

למצגת הפרוייקט המלאה

לעבודת החקר של הפרויקט

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

משחק המלכים בלבוש חדש בתלת ממד
בבית הספר אורט מוצקין עיצבו תלמידי כיתה י"א במגמת אמנויות העיצוב את כלי השחמט הישנים והמוכרים  (מלך, מלכה, רץ, פרש, צריח, חייל רגלי) בעיצוב חדש ומקורי בתלת ממד
כלבים וחתולים - מחקר צורני
במסגרת פרויקט בעיצוב צורני בחרה התלמידה איילת שפר להתמקד בהולכים על ארבע. מתוך אהבתה הגדולה לבעלי חיים בחרה איילת בכלבים ובחתולים לתיעוד באמצעות צילום ואחר כ...
נושאים מתוכנית הלימודים
נושאים מתוכנית הלימודים באומנויות העיצוב לחטיבה עליונה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.