דלג אל

חומש בראשית פרקים יח-נ

חומש בראשית פרקים יח-נ

ספר בראשית

"יכלול הסִפורים מתחילת בראשית כי הוא מורה אנשים בדרך בעניין האמונה" (הקדמת רמב"ן). ראשיתו בהכרה כי הקב"ה הוא בורא "השמים והארץ וכל צבאם". המשכו ורובו של הספר עוסק באבות האומה: בבחירה בם על ידי הקב"ה, בברית שכרת עימם, בתולדותיהם, במעשיהם ובהבטחות ובייעודים המסורים להם. האבות פרסמו את ההכרה בה' ואת האמונה בקיומו – הן על ידי מה שעשו לקרוא בשם ה' הן על ידי מה שעשה עימם ה' – בשמירה ובברכה מיוחדת בכל יישוביהם: "ויתהלכו מגוי אל גוי ומממלכה אל עם אחר לא הניח לאיש לעשקם". הלימוד בחומש יַקנה לילד את ההזדהות עם הדמויות של אבותינו הקדושים בד בבד עם הפנמה של מידות, ערכים ואמונה הנלמדים מהם.

התוכנית השנתית

על פי תוכנית הלימודים פרשות בראשית-לך לך נלמדות בכיתה א (פרקים א-יז). זאת כדי לאפשר את הלימוד הראשון בחומש בנחת ולהותיר די זמן בכיתה ב ללמוד את המשך החומש ולסיימו. התוכנית המצורפת מציעה את חלוקת השעות לכיתה ב (פרקים יח-נ), ונוגעת לכל הפרשות והנושאים בספר. רמת הפירוט משתנה לפי הנושא והגיל. בתי ספר המקדישים שעות רבות יותר לכל נושא יכולים להרחיב במקומות שבהם קיצרנו.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
מורים יקרים,
עיינתם בחומר ואתם רוצים להעיר ולהאיר? אנא שלחו לנו מייל ואנו נבדוק ונשיב.
בברכה
צוות תנ"ך חמ"ד

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.