חפש ב:

נביא - שמואל א

נביא - שמואל א

ספר שמואל הוא סיפור המעבר של עם ישראל מימי השופטים לימי המלוכה, ומחיים בשבטים לחיי עם תחת הנהגה אחת. תחילת הספר בתיאור פעולתו של שמואל הנביא בתיקון הרוחני ובתשועת ישראל מיד פלשתים. המשכו של הספר במשיחת שני המלכים הראשונים בישראל. בלימוד פרקי הנביא אנו פוגשים באתגרים הרבים הכרוכים בבניין האומה בארצה – בעבודת ה', בביטחון, במנהיגות ובמלוכה.
ככלל, בספרי הנביאים הראשונים בולטות דמויות מרכזיות, מנהיגי האומה, ובספר שמואל בולטות שלוש דמויות מרכזיות בתנ"ך: שמואל, שאול ודוד. הרבה מהלימוד מרוכז סביב פועלה של הדמות וסביב המסרים הנלמדים ממנה. מומלץ להיזכר בדרכי ההוראה וההַקניה של ערכים דרך לימוד על דמויות מתוך מסמך המיומנויות.

הגמרא במסכת בבא בתרא אומרת: "סדרן של נביאים – יהושע ושופטים, שמואל ומלכים..." כלומר, ישנו רק ספר אחד ושמו שמואל. החלוקה בין שמואל א לשמואל ב איננה מוכרת בחז"ל ואיננה חלוקה יהודית.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.