דלג אל

נביא - יהושע

נביא - יהושע

ספר יהושע מתאר תקופה קצרה יחסית בתולדות ישראל – תקופת הכניסה לארץ וההתיישבות בה. יהושע שעל שמו קרוי הספר הוא תלמידו ומשרתו של משה, ומשה ממנה אותו בצו ה' למחליפו בהנהגת ישראל. השליחות המוטלת על יהושע היא להכניס את דור הבנים של יוצאי מצרים לארץ ישראל. הספר מתאר כיצד יהושע ממלא שליחות זו של הכניסה לארץ, כיבוש הארץ וחלוקת הנחלות. לאורך הספר מתוארת השגחתו של ה' על עמו תחת הנהגתו של יהושע. יהושע נאמן לצו ה' לאורך חייו ולקראת מותו משמיע את צוואתו לעם "יְראוּ אֶת ה' וְעִבְדוּ אֹתוֹ בְּתָמִים וּבֶאֱמֶת" (יהושע כד, יד).

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

יחידות הוראה מתוקשבות

ספר יהושע, יחידה 1: הכניסה לארץ ישראל
ספר יהושע, יחידה 1: הכניסה לארץ ישראל
תחומי דעת: תנ"ך חמ"ד

ספר יהושע הוא ספר הכניסה לארץ, הכיבוש וההתנחלות בה. היחידה הראשונה מקיפה את פרקים א־ה ומלווה את עם ישראל בכניסה אל הארץ. במרכז היחידה ניצבים החלפת המנהיגות ונס קריעת הירדן ומשמעותו לדור הנכנסים לארץ ולדורות.

ליחידת ההוראה
ספר יהושע, יחידה 2: כיבוש הארץ וההתנחלות בה
ספר יהושע, יחידה 2: כיבוש הארץ וההתנחלות בה
תחומי דעת: תנ"ך חמ"ד

ביחידה זו נלמד על ההתמודדות שבכיבוש הארץ ועל השילוב שבין הנהגה ניסית להשתדלות אנושית. נכיר את חלוקת הארץ לנחלות ואת האתגר שבירושת הארץ. נעסוק בדמותו של יהושע כפי שהיא עולה מהספר.

ליחידת ההוראה
מזמורי תפילה – יחידת העשרה
מזמורי תפילה – יחידת העשרה
תחומי דעת: תנ"ך חמ"ד

ביחידה זו נלמד חמישה מזמורי תהילים: מזמורי הודיה ושבח ומזמורי תחינה אישית ולאומית. כל המזמורים כלולים בסידור התפילה או שגורים על פינו כפרקי תפילה בעת צרה. באמצעות המזמורים נכיר מגוון דרכים בעבודת ה'.

ליחידת ההוראה
ליחידות ההוראה שלי
מורים יקרים,
עיינתם בחומר ואתם רוצים להעיר ולהאיר? אנא שלחו לנו מייל ואנו נבדוק ונשיב.
בברכה
צוות תנ"ך חמ"ד

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.