דלג אל

הצהרת נגישות

אוריינות מדיה

אוריינות מדיה

אוריינות מדיה היא יכולת רכישת כלים לקריאה ולצריכה של מדיה ומידע, יכולת הבחנה בין השפעות שליליות וחיוביות של המדיה על תפיסות והתנהגות, כמו גם בסיס לדיון ערכי בזכויות אדם בחברה דמוקרטית. היכרות של היבטים אלו בתחומי המדיה השונים, כמו קולנוע, טלוויזיה, רשת האינטרנט והרשתות החברתיות, מאפשרת הבנה מעמיקה שלהם. ולצידה היכרות הז'אנרים פרסום, אקטואליה וחדשות, דוקומנטרי (תיעודי) וקליפ הופכת את צרכני התקשורת לביקורתיים ולבעלי דעה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
האיזון בין האדם לטבע - הסיפור שלנו
האיזון בין האדם לטבע - הסיפור שלנו
תחומי דעת: אזרחות, גאוגרפיה - אדם וסביבה, ספרות חמ"ד, ספרות ממלכתי, קולנוע ותקשורת

היחידה עוסקת בשאלת מעורבות בני האדם בטבע ובוחנת את הנושא בארבעה שלבים: הבנת תמונת המצב – באילו דרכים באה לידי ביטוי המעורבות של בני האדם בטבע ובסביבה. המודעות למורכבות שביחסי בני האדם והטבע. נקיטת עמדה בנוגע לסוגיה של מעורבות אנושית בטבע ובסביבה. יכולת הפעולה שלנו בנושא וההשפעה שלנו עליו.

מהפכות
מהפכות
תחומי דעת: אזרחות, היסטוריה ממלכתי, קולנוע ותקשורת, תיאטרון

יחידה זו היא יחידה בין-תחומית. מטרת היחידה לבחון תהליכי מהפכות ולמידה על אודות המעלות והחסרונות בתהליכים אלו באמצעות ידע מתחומי דעת שונים. היחידה בוחנת את המושג מהפכה בהיבטים האלה: מהפכה בעולם הידע, השפעות של מהפכות, רעיוניות ודיון במחירים של מהפכה.

הגירה ועלייה
הגירה ועלייה
תחומי דעת: גאוגרפיה - אדם וסביבה, ספרות חמ"ד, ספרות ממלכתי, קולנוע ותקשורת

ביחידה זו נעסוק בנושא הגירה מתוך התבוננות מעמיקה בסיפור העלייה הישראלי שלנו. דרך העיסוק בנושא זה נוכל להתבונן בסביבה שלנו ולדון בהיבטים שונים של זהות אישית וחברתית ולחשוב על מאפייני הישראליות. ההגירה היא גם פריזמה להתבוננות רחבה על תהליכים חברתיים, נפשיים, כלכליים ותרבותיים המתרחשים בעולם.

מנהיגות
מנהיגות
תחומי דעת: היסטוריה ממלכתי, ספרות ממלכתי, קולנוע ותקשורת, תנ"ך ממלכתי, תרבות יהודית ישראלית

ביחידה זו נדון במושג מנהיגות. נעמוד על התכונות הנדרשות למנהיג כדי להשלים את שליחותו ונדון במניעים של מנהיג לפעול ולהוביל. כמו כן, נבחן את הרעיון שמנהיג מושפע מנסיבות התקופה ופועל לפיהן, אך גם מבטא את דרכו הייחודית.

חזרה לראש הדף

המצאות וגאדג'טים שמשנים את חיינו

המצאות וגאדג'טים שמשנים את חיינו

האם אנו מבינים את השינויים החלים בצורת החיים שלנו בזכות או בגלל גאדג׳טים וטכנולוגיות שממשיכים לצוץ להם בכל יום, מה צופן לנו העתיד ואיך משפיעה הטכנולוגיה על תעשיות שונות, על החינוך ועל חיינו הפרטיים. מרצה: לובו ויזנר

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פרקי העשרה ותרגילים במדיה ובקולנוע
פרקי העשרה ותרגילים במדיה ובקולנוע
התנסות והפקה – סרטים יוצרים שינוי
יוצאים לדרך, יוצרים סרטים, יוצרים שינוי
צפייה ביקורתית וניתוח סרטים
צפייה ביקורתית וניתוח סרטים: צפייה חווייתית, חשיבה ביקורתית ויצירתית בצריכת מדיה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.