דלג אל

הצהרת נגישות

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

לפניכם מגוון חומרי הוראה ולמידה ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה ובהם סרטונים, הסכתים, אתרים ומגוון מאמרים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

הסכת "זוכרים את הנופלים"

פרויקט של מגמת רדיו בתיכון עציון-פרדס חנה לזכרם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. אנחנו מבקשים להתייחד עם זיכרון הנופלים, לחבק את המשפחות השכולות ולחזק את החברים שאיבדו את הקרובים להם.

בתוכנית התארחו עופר מנדלוביץ', אביו של סמל עוז מנדלוביץ' ז"ל שנפל במבצע "צוק איתן". עופר סיפר על בנו, על הרגעים האחרונים שהיה לצידו ועל הרגע ששינה את חייו – "הדפיקה בדלת".

אורחת נוספת היא סגן אלוף במילואים יעל שפיר גריבי, קצינת נפגעים בשירותה הצבאי. יעל תספר על ליווי המשפחות מרגע היוודע להן על מות יקירן, על חייהן של משפחות שכולות, על חיים בין שכול לתקווה ועל חוזקם של החיים.

גדי בן נתן הציג את הפרויקט החינוכי "אמץ חייל" שבמסגרתו הוא מנציח את מורשתו של סרן ניר לקריף.

חזרה לראש הדף

הנצחה באנימציה

הנצחה באנימציה

בשידור במסגרת "אקדמיה ברשת" של משרד החינוך לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל נתוודע אל מיזם ייחודי של בית אבי חי "פנים. יום. זיכרון." וניחשף לסרטוני אנימציה המנציחים סיפורים אישיים של נופלים ובני משפחותיהם. לפני הצפייה בשידור עם התלמידים מומלץ לצפות בשידור ההכנה למורים.
מרצה: יובל מלחי

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

מעשי: הפקות סרטים
הפקת סרטים היא התמחות מעשית בלימודי תקשורת בחטיבה העליונה
גישה תרבותית – ניתוח סמיוטי, ייצוג וסטריאוטיפים
הגישה התרבותית בהיבט הסמיוטי: עקרונות מפתח במתן משמעות למילים, לביטויים ולתמונות
תקשורת כתרבות
סוגי תרבויות המתווכות באמצעי התקשורת
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.