דלג אל

הצהרת נגישות

התחממות כדור הארץ

התחממות כדור הארץ

סוגיית התחממות כדור הארץ (ההתחממות הגלובלית) נחקרת כבר עשרות שנים על ידי אלפי מדעני אקלים שאוספים מידע וחוקרים את שינויי האקלים.

 

התחממות גלובלית היא למעשה עלייה עקבית בטמפרטורה הממוצעת בכדור הארץ שמחוללת שינויי אקלים בקצב מהיר במיוחד בשנים האחרונות וגורמת לתופעות שכבר מתרחשות בעולם, דוגמת: גלי חום קיצוניים, משקעים עזים וקיצוניים שעלולים לגרום לשטפונות, בצורות ושריפות, פגיעה ביבול החקלאי, המסת קרחונים, הקטנת כמות המים הזורמים בנחלים והכחדת מינים ביולוגיים. שינויי האקלים נובעים מפעילות האדם, ובעיקר מפליטת גזי חממה דוגמת פחמן דו חמצני (CO2) וגז המתאן.

 

באוגוסט 2021 פרסם ארגון IPCC מטעם האו"ם (הפאנל הבין-ממשלתי לשינוי האקלים) דו"ח שנכתב על ידי 234 מדעני אקלים מיותר מ-60 מדינות. מהדו"ח עולה, כי ניכרת הסכמה מלאה לתרומתו הגדולה של האדם בהתגברות שינויי האקלים ותופעות הקיצון המתרחשות.

 

אין ספק, כי הפחתה משמעותית של פליטות גזי החממה עשויה להביא למיתון הקצב והעוצמה של השינוי האקלימי ושל השלכותיו הנרחבות בעולם בשנים הבאות וכי בידינו הדבר.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

מאמרים לצעירים

מאמרים לצעירים

מאמרים מדעיים שפורסמו בכתב העת המדעי המקוון Frontiers for Young Minds. המאמרים נכתבו על-ידי מדענים מובילים בשפה הנגישה לקוראים צעירים ועל פי הערותיהם והארותיהם.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

עננים
ענן הוא ריכוז טיפות מים או גבישי קרח זעירים שהתהוו כתוצאה מתהליך התעבותם של אדי מים שהגיעו לנקודת רוויה בנוכחות גרעיני התעבות
חקלאות ישראל
חקלאות היא ענף כלכלי של גידול צמחים ובעלי חיים המשמשים בעיקר לייצור מזון כמו גם לייצור חומרי תעשייה שונים
מיומנויות מפה ואטלס
המפה נועדה לסייע בניווט ובהתמצאות במרחב. יצירת מפות נחשבה בעבר אמנות, ואילו בעידן המודרני היא מדע הנקרא קרטוגרפיה.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.