חפש ב:

התחממות כדור הארץ

התחממות כדור הארץ

התחממות כדור הארץ

סוגיית התחממות כדור הארץ (ההתחממות הגלובלית) נחקרת כבר עשרות שנים על ידי אלפי מדעני אקלים שאוספים מידע וחוקרים את שינויי האקלים.
למעשה, התחממות גלובלית היא עלייה עקבית בטמפרטורה הממוצעת בכדור הארץ שמחוללת שינויי אקלים בקצב מהיר במיוחד בשנים האחרונות וגורמת לתופעות שכבר מתרחשות בעולם, דוגמת: גלי חום קיצוניים, משקעים עזים וקיצוניים שעלולים לגרום לשטפונות, בצורות ושריפות, פגיעה ביבול החקלאי, המסת קרחונים, הקטנת כמות המים הזורמים בנחלים והכחדת מינים ביולוגיים. שינויי האקלים נובעים מפעילות האדם ובעיקר מפליטת גזי חממה דוגמת פחמן דו חמצני (CO2) וגז המתאן.

 

באוגוסט 2021 פרסם ארגון IPCC מטעם האו"ם (הפאנל הבין-ממשלתי לשינוי האקלים) דו"ח שנכתב על ידי 234 מדעני אקלים מיותר מ-60 מדינות. מהדו"ח עולה, כי קיימת היום הסכמה בין חוקרי האקלים בדבר תרומתו הגדולה של האדם להתגברות שינויי האקלים ולהתרחשותן של תופעות קיצון.

 

אין ספק, כי הפחתה משמעותית של פליטות גזי החממה עשויה להביא למיתון הקצב והעוצמה של השינוי האקלימי ושל השלכותיו הנרחבות בעולם בשנים הבאות וכי בידינו הדבר.

 

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

מאמרים לצעירים

מאמרים לצעירים

מאמרים מדעיים שפורסמו בכתב העת המדעי המקוון Frontiers for Young Minds. המאמרים נכתבו על-ידי מדענים מובילים בשפה הנגישה לקוראים צעירים ועל פי הערותיהם והארותיהם.

סרטונים

ההתחממות הגלובלית
ההתחממות הגלובלית
המסת הקרח בקוטב הצפוני, נאס"א
המסת הקרח בקוטב הצפוני
Earth Day 2018 #GoogleDoodle
Earth Day 2018
התחממות כדוה"א, חדשות12
התחממות כדוה"א, חדשות12
איך נציל את כדור הארץ?
איך נציל את כדור הארץ?
נאום גרטה טורנברג
נאום גרטה טורנברג
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.