חפש ב:

העשרה - מניעת אובדן מזון

אובדן מזון

היקף הבעיה

 מחקר של ארגון המזון והחקלאות של האו"ם מעלה כי סך אובדן המזון בעולם מסתכם ב-1.3 מיליארד טונות לשנה – כשליש מסך המזון המיוצר לצריכת בני אדם. המחקר נערך בשנים 2011-2010.

אובדן מזון בישראל

 על פי ממצאי דו"ח מבקר המדינה (2015) בנושא "אובדן מזון – השלכות חברתיות, סביבתיות וכלכליות", אובדן מזון עשוי לגרום לנזקים כלכליים, סביבתיים וחברתיים ניכרים. האמצעי היעיל ביותר להקטין נזקים אלו הוא מניעת אובדני מזון ככל האפשר בד בבד עם הצלת מזון והעברתו לנזקקים. בדו"ח נוסף בנושא "אובדן מזון והצלת מזון בישראל" שנערך על ידי לקט ישראל וחברת BDO דווח כי שיעור אובדן המזון בישראל מסתכם בכ-2.5 מיליוני טונות לשנה – שהם 35% מהיקף ייצור המזון המקומי בישראל. מחברי הדו"ח ציינו כי כמחצית מהמזון האבוד בישראל הוא מזון בר הצלה וראוי למאכל אדם.

השלכות חברתיות סביבתיות וכלכליות של אובדן מזון

בהיבט החברתי-כלכלי אובדן המזון אינו מנוצל להזנת נזקקים שידם אינה משגת לשלם בעבורו, ואילו עלויות הגידול והייצור היורדות לטמיון עשויות לגרור העלאת מחירים ועקב כך הגדלה של הפערים החברתיים. בהיבט הסביבתי-כלכלי אובדן המזון מגלם בזבוז משאבי טבע ותשומות ששימשו לייצור המזון כגון קרקע ומים, כוח אדם, דשנים ודלק. כמו כן הוא גורם נזקים סביבתיים מיותרים עקב פליטת פחמן דו-חמצני, זיהום מים מדשנים וירידת איכות הקרקע ובגלל פגיעה במגוון הביולוגי. ולבסוף אי-ניצול המזון מגדיל את כמויות הפסולת המוטמנות בקרקע ועקב כך את שחרור גז המתאן לאטמוספרה וכרוך בעלויות שינוע והטמנה. הצלת מזון היא פתרון מנצח לחברה, לסביבה ולכלכלה. במזון המוצל אפשר להאכיל נזקקים, ובה בעת להפחית את כמויות הפסולת המוטמנות בקרקע ומזיקות לסביבה, להקטין את עלויות הקטיף לחקלאי ואת עלויות הפינוי וההטמנה ליצרני המזון ולמוכרי המזון למיניהם – חקלאים, מפעלי מזון, רשתות שיווק, מלונות, חברות הסעדה, מסעדות ועוד.

עודפי מזון, משנוצרו, הם משאב שאינו מנוצל כיום עד תומו. כל עוד הם טובים למאכל אדם, ראוי שישמשו להזנת בני אדם בדרכים שונות, אם על ידי ניצולם לייצור מזון תעשייתי ואם על ידי העברתם לנזקקים. מרגע שאינם ראויים למאכל אדם, אפשר להשתמש בהם להאכלת בעלי חיים, להפקת אנרגייה ולייצור דשן באמצעות קומפוסטציה. כל אלו שימושים בעלי ערך כלכלי וחברתי חיובי, להבדיל מהשלכת עודפי המזון לאשפה ומהטמנתם בקרקע הכרוכות בנזק כלכלי וסביבתי ניכר. (מתוך סיכום הוועדה לענייני ביקורת המדינה: אובדן מזון, 17 ביוני 2015).

 

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

אוכל הולך ונעלם
אוכל הולך ונעלם
"המערכת" – בזבוז מזון
"המערכת" – בזבוז מזון
הצלת מזון
הצלת מזון
לקט ישראל: הצלת עודפי מזון
לקט ישראל: הצלת עודפי מזון
בנק המזון הלאומי
בנק המזון הלאומי
טביעת רגל אקולוגית
טביעת רגל אקולוגית
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.