דלג אל

הצהרת נגישות

יום השואה בשעת חינוך

יום השואה בשעת חינוך

ההתמודדות עם נושא השואה אינה פשוטה בגלל המטען הרגשי והאבל שהיא טומנת בחובה וּודאי אינה פשוטה לתלמידים. עיסוק רב במוות ובאסון עלול לגרום לריחוק רגשי ולניתוק. נוסף על כך ההיכרות ההיסטורית עם השואה והגורמים לה נעשית בשיעורי ההיסטוריה. לכן בהיותנו מחנכים עלינו לעסוק בסוגיות חינוכיות סביב השואה, ביכולת להשפיע ובפעולות שנעשו גם בתקופה החשוכה כל כך. כזו למשל היא ההתעסקות בחסידי אומות העולם, בפרטיזנים, במסרים ההומניים של השואה, בתרבות היהודית העשירה שהייתה, ועוד. חשוב לעסוק במה שהיה ולא באין, בעשייה ולא בחוסר האונים.
חומרים אלו ואחרים מובאים כאן לשימושכם. שימו לב כי מגוון מערכי שיעור מהתכנית "בשביל הזיכרון" (נוסף על אלו שהובאו כאן) מוצעים בחומרים הנוספים למורה, ומבחר סרטונים של יד ושם הכוללים בעיקר עדויות.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

יום איכות הסביבה בשעת חינוך
יום איכות הסביבה העולמי הוא מועד בין-לאומי המצוין בכל שנה ב-5 ביוני במטרה להעלות את המודעות לאיכות הסביבה (הגנת הטבע והסביבה). היום הוכרז בעצרת הכללית של האו...
ל"ג בעומר בשעת חינוך
ל"ג בעומר חל ביום י"ח באייר. הוא נקרא כך משום שהוא היום השלושים ושלושה (ל"ג = 33) בספירת העומר. כאשר בית המקדש היה קיים, הובא אליו העומר (אלומות השיבולים שנק...
יום האחדות: בסימן אחדות ושותפות - בשעת חינוך
יום האחדות במערכת החינוך הוא מהלך חינוכי שנועד לטפח את האחדות ואת הסולידריות בחברה הישראלית
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.