דלג אל

אורח חיים דמוקרטי

אורח חיים דמוקרטי

חינוך לאורח חיים דמוקרטי חושף את התלמידים למגוון דעות ועמדות ומלמד אותם להתמודד עם דעות מגוונות ועם נרטיבים שונים בכבוד ובסובלנות. התלמידים רוכשים מיומנויות של חשיבה עצמאית וביקורתית, על מנת שיוכלו לבחור באופן מושכל ועצמאי את דרכם ואת עמדותיהם כבני נוער וכאזרחי המדינה לעתיד. חינוך לאורח חיים דמוקרטי כולל גם מתן לגיטימציה לשונות, לפלורליזם, לתפיסות עולם אחרות ולראייה ביקורתית, וקיום דיונים פתוחים בבתי-הספר בסוגיות שעל סדר היום הציבורי ושנתונות במחלוקת ציבורית.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

תוכנית לימודים חברתית

חזרה לראש הדף

היום הבין-לאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

היום הבין-לאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מצוין ב-3 בדצמבר מדי שנה. מטרת יום זה להעלות את המודעות לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ולשילובם בחברה. הערכה לציון יום זה כוללת מבוא, סיפורים ומדרשים, הצעות לעשייה חברתית, שאלות לדיון, סרטונים וכתבות.

חזרה לראש הדף

ערכת פעילויות לרגל בחירת הנשיא ה-11 של מדינת ישראל, יצחק הרצוג

ערכת פעילויות לרגל בחירת הנשיא ה-11 של מדינת ישראל, יצחק הרצוג

ערכת פעילויות העוסקות בסוגיות חברתיות שקשורות במוסד הנשיאות ובאישים שהחזיקו בתפקיד נכבד זה בעבר. 

הפעילויות בערכה מאפשרות דיוני עומק בסוגיות חברתיות, במשמעויות של מוסד הנשיאות ומזמנות חשיבה  משותפת על עתיד החברה בישראל.  

הפעילויות בערכה:

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

שואה וזיכרון
במדינת ישראל מציינים על פי רוב את זיכרון השואה ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, אשר חל בכ"ז בניסן וחובר בלוח השנה ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה וי...
הכיתה כקבוצה חברתית
כניסה לבית ספר חדש מלווה בחששות וכרוכה בתהליך של הגדרה מחודשת של מעמדו של התלמיד ושל תפקידו. כדי להקל את המעבר, חשוב שהתלמיד יחוש נוח בסביבה האנושית והפיזית ...
חברות ושיתוף פעולה
חברות היא צורך אנושי, אך גם מיומנות נרכשת. להיות חבר פירושו לקיים אינטראקציה עם הזולת, להיות מודע לרגשות עצמך ולהיות רגיש לרגשותיו של הזולת. חברות מחייבת פית...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.