חפש ב:

ברכות

ברכות

מה מרגש יותר – מתנה יפה או ברכה מושקעת? כמה מאיתנו באמת משקיעים בברכה שאנו כותבים לפני שאנו יוצאים למסיבת יום הולדת או לפני שאנו שולחים כרטיס ברכה? כדי לרכוש מיומנות זו, על התלמידים להשקיע בהבעה בכתב ובעל-פה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

ברכות וביטויי נימוסים (כיתות ג-ה)

ברכות וביטויי נימוסים (כיתות ג-ה)

רשימת ביטויים – מתי אומרים אותם? כיצד מברכים ומה עונים? הדפיסו וניילנו את הביטויים ופזרו אותם במרחב. חלקו את הכיתה לקבוצות. כל תלמיד בוחר במשפט וקורא אותו בקול רם כדי שהכול ישמעו; התלמידים מחפשים מה מתאים למשפט – מתי אומרים אותו ומה משיבים. כך מגיעים אל הברכה, מתי היא נאמרת ומה משיבים עליה. הקבוצה הראשונה שמסיימת תוכרז מנצחת אחרי שהמורה תבדוק את נכונות התשובות.

> לפעילות

כותבים איגרת ברכה (כיתות ה-ו)

כותבים איגרת ברכה (כיתות ה-ו)

התלמידים מעלים מגוון אירועים שלכל אחד מהם אפשר לכתוב ברכה. אחר כך ממיינים לקבוצות שונות של אירועים, בכל קבוצה מסדרים את האירועים לפי נושאים ולבסוף כותבים ברכה.

> לפעילות

כרטיס ברכה ליום האם (כיתות ה-ו)

כרטיס ברכה ליום האם (כיתות ה-ו)

השיר "אימא שלי" מוצג בשפה הערבית ובשפה העברית. בקשו מהתלמידים לכתוב מכתב לאימא שלהם ולבחור משפטים מתוך השיר המתאימים לה במיוחד. אפשר לעצב כרטיס ברכה, להוסיף משפטים, לצייר ציורים, להדביק מדבקות ולבסוף לא לשכוח לחתום.

> לפעילות

איך לכתוב כרטיס ברכה מוצלח (כיתות ה-ו)

איך לכתוב כרטיס ברכה מוצלח (כיתות ה-ו)

איך לכתוב כרטיס ברכה מוצלח – הציגו לילדים את השלבים לכתיבת ברכה והדגימו כל שלב על הלוח. בקשו מהם לתת דוגמאות. לסיום הנחו את התלמידים לכתוב ברכה ליום הולדת.

> לפעילות

ברכות לימי הולדת לילדים (כיתות ג-ד)

ברכות לימי הולדת לילדים (כיתות ג-ד)

ברכות לימי הולדת – הפעילות מוצגת בתבניות מוכנות שאפשר להיעזר בהן בפעילות הבעה בכתב. בקשו מהתלמידים לבחור אחד מחבריהם ולהכין לו ברכת יום הולדת המתאימה לו.

> לפעילות

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.