חפש ב:

כשאהיה גדול

כשאהיה גדול

הרעיון שלי

שאדיה עראידה היא מורה לשפה העברית בכיתות ב-ו בבית הספר "יסודי ה' אלע'ודראן" בכפר מע'אר. לשאדיה תואר שני בהוראת השפה העברית ממכללת אורנים.

הסרטון שהכינו שאדיה ותלמידיה

כשאהיה גדול

הסרטון הוא תוצר של פעילות סיכום שתכננתי לטקסט "כשאהיה גדול" בספר הלימוד לכיתה ו'. התלמידים למדו את הטקסט ושיתפו את חבריהם בכיתה בחלומותיהם לעתיד. בשיחות במהלך השיעורים גילינו שהתלמידים מגלים עניין בנושא, הוא מעורר בהם מוטיבציה להתבטא ואף עוזר להם להאמין ביכולתם להגשים את חלומותיהם. דרך הפעילות התלמידים יכלו לבטא את עולמם הפנימי ולחזק את מיומנויות הדיבור שלהם ואת ביטחונם העצמי.
אני מלמדת עם רכזת השפה העברית בבית הספר המורה הוידה דגש. הוידה מתמקדת במיוחד בהקניית מיומנויות השפה בדיבור ובהאזנה. בעזרתה נעשים פרויקטים בכל תחומי השפה, כמו גם פרויקט זה.

ה"אני מאמין שלי"

"מכל מלמדיי השכלתי ומתלמידיי יותר מכולם". כל תלמיד יצירתי ומוכשר בתחומו, ואנו צריכים לפתח את יכולותיו ולעודד אותו. אני מאמינה שדרך הפרויקטים הילד יכול לחוות אחרת מצבים שונים, לחשוב מחוץ לקופסה ולפתח את האישיות שלו. אני תמיד מחפשת דרכים לקרב את הטקסט לעולם הילד, להטמיע את החומר באמצעות גיוון בדרכי לימוד השפה ולסייע לתלמיד ללמוד למידה חווייתית מתוך מעורבות והשתתפות בתהליך הלמידה.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.