חפש ב:

יום שוק בעברית בלבד

יום שוק בעברית בלבד

הרעיון שלי

שיפאא ספדי היא רכזת מקצוע העברית בבית הספר היסודי החדש ג' שנפתח השנה במג'דל שמס.
שיפאא ספדי והמורים לעברית אכאבר אבו סאלח ואברהים רניין משקיעים מאמצים רבים לאפשר לתלמידים לחיות את השפה העברית. יחד הם הופכים את הלמידה בעברית לחווייתית ולמחוברת למציאות ולחיי היום-יום של התלמידים. משימתם חשובה במיוחד מאחר שהדרוזים תושבי רמת הגולן כמעט שאינם באים במגע עם השפה העברית, והתלמידים אינם חשופים לעברית כלל מחוץ לשעות הלימודים.

הרעיון להלן מדגים את הקניית השפה העברית בבית הספר בדרך מרתקת.

שיפאא ספדי בנתה תוכנית שנתית ובה בכל פרק זמן נלמד נושא מסוים ובכל חודש ישנו יום שיא. בדרך זו התלמידים יכולים לחוש שאת השפה לא לומדים רק באמצעות ספר אלא גם חיים אותה.
במסגרת פעילויות השיא החודשיות התקיים במארס 2018 יום למידה חווייתית – "יום שוק".

כמה עולה קילו עגבניות?

הפעילות נועדה לאפשר לתלמידים להתנסות במכירה ובקנייה בד בבד עם הקניית מושגים חדשים שיכולים לשמש אותם בחיי היום-יום ושהם עתידים להיתקל בהם. בפעילות השתתפו כל תלמידי בית הספר מכיתה א' עד ו' והובילו אותה התלמידים הבוגרים. המורים שימשו מנחים ומלווים.
כדי לקנות או למכור היה על התלמידים לבקש מוצר בעברית, לשאול כמה הוא עולה או לענות – אך ורק בעברית. כך כל התלמידים יכלו להתנסות בדיבור בעל פה ולהשתמש באוצר מילים יום-יומי ורלוונטי.

האני מאמין שלי

פעילות יום השוק "שברה" את מודל הלמידה הכיתתי הרגיל ויצרה למידה חווייתית, משחקית ושמחה. התלמידים נהנו מההזדמנות להיות פעילים, ושיתוף הפעולה היה גדול. המודל הזה אִפשר לכל התלמידים בלי יוצא מן הכלל להשתתף ולהעז, לפרוץ גבולות ולהתבטא.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.