דלג אל

הצהרת נגישות

הערכה בכיתות א-ב

חזרה
חזרה לראש הדף

הערכת הפרופיל האורייני של התלמידים בתחילת כיתה א'

הערכת הפרופיל האורייני של התלמידים בתחילת כיתה א'

לפניכם כלי המורכב מארבעה רכיבים משמעותיים באוריינות המוקדמת ומהווים תשתית לתוכנית הלימודים לקראת כיתה א':
1. ידע אלפביתי וראשית כתיבה וקריאה – רכיב זה מתייחס למודעות הפונולוגית של הילד, לידע שלו על אותיות, לניצני הכתיבה ולניצני הקריאה שלו.
2. כשירות תקשורתית-לשונית בשיח הדבור – רכיב זה מתייחס לרמת השיח הדבור של הילד, לאוצר המילים של הילד, ליכולת המורפולוגית שלו וליכולת התחבירית וכן ליכולת השימוש בשפה למטרות תקשורתיות ומגוונות (היכולת הפרגמטית).
3. התנהגויות אורייניות במפגש עם ספר – רכיב זה מתייחס להנעה לקריאה ולהנאה ממנה, להבנת הטקסט המושמע ולשון הספר ולהתמצאות בספר ובמוסכמות הכתב.
4. סקרנות ועניין בנושאים שונים וחדוות הלמידה – רכיב זה מתייחס להנעה ללמידה בכלל, לסקרנות של הילד, לפתיחות שלו ללמוד דברים חדשים, לידע העולם שלו ולרצונו ולנכונותו ללמוד.
 
הערכת הפרופיל האורייני בכל אחד מהרכיבים תיעשה באמצעות איסוף מידע בשני ערוצים:
1.  מפגש אישי עם הילד
2.  התבוננות בילד במהלך פעילויות אורייניות שונות.

אולי תתעניינו גם ב...

הערכה משולבת בלמידה
הערכה משולבת בלמידה בחינוך הלשוני
התפתחות לשונית והוראת הלשון
התפתחות לשונית והוראת הלשון - ידע מקצועי ודידקטי בהוראת העברית: חינוך לשוני
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.