דלג אל

בריאות האדם ואורח חיים בריא

בריאות האדם ואורח חיים בריא

ליצירת אורח חיים בריא חשיבות רבה במכלול ההיבטים: תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית, קידום בריאות (מניעת מחלות), מניעת השמנה, שמירה על היגיינה אישית, חיזוק הדימוי העצמי, טיפוח הגוף, הקפדה על סביבה נקייה ואסתטית.

בשנת 1946 הגדיר ארגון הבריאות העולמי WHO את המונח בריאות "מצב של רווחה גופנית, נפשית וחברתית מושלמת ולא רק היעדר מחלה". מאז השתנתה ההגדרה במקצת ועתה היא כוללת את היכולת לנהל "חיים פוריים מבחינה חברתית וכלכלית".

יחידה זו מבקשת לקדם בקרב התלמידים וההורים וצוות בית הספר, כמו גם הקהילה על מאפייניה הייחודיים, תהליך להטמעת המודעות לבריאות ולהיותה ערך וזכות בסיסית של האדם.
מדובר בתהליך המטפח תלמידים בעלי יכולת לקדם את בריאותם ולשפרה מתוך קבלת אחריות על עצמם ועל סביבתם הפיזית והחברתית, תלמידים המנהלים אורח חיים בריא למען איכות חיים טובה בד בבד עם חשיפה לתחומי בריאות שונים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

בריאות - משחקי תפקידים אונליין

בריאות - משחקי תפקידים אונליין

חיסון נגד חיסון

מסיבות שונות לא כל ההורים מחסנים את ילדיהם. יש הטוענים שהמדינה צריכה לחייב בחוק כל הורה לחסן את ילדיו (על ידי קיצוץ קצבאות ילדים שלא חוסנו, הוצאתם מגני ילדים וכדומה), ויש המתנגדים לכך ומשאירים את ההחלטה לכל הורה והורה.

הצטרפו אל ראש הממשלה ופאנל המומחים שהזמין בכדי להכריע בנושא! לאן ינשבו הרוחות? מי ישכנע את מי? איזו החלטה יקח ראש הממשלה בסוף היום?

קנביס רפואי - להשתמש או לא?

הסחר והעישון של קנביס אינו חוקי בישראל וקנביס למטרות רפואיות אינו ניתן בקלות. משחק תפקידים שמטרתו לקדם את הדיון המדעי ערכי בשאלת השימוש בקנביס רפואי.

כימיה לעומת החזרה

משחק תפקידים העוסק בשאלת השימוש בצמחי מרפא ותוספי תזונה לעומת השימוש בתרופות קונבנציונליות.התלמידים יגלמו מומחים שונים בועדה מקצועית שכינסה הכנסת על מנת שיביעו דעתם לגבי הצעת חוק אשר מתנה שימוש בצמחי מרפא במרשם רופא.

מחלת אנדרסון פברי

חברת תרופות מתמודדת עם הדילמה האם להשקיע בפיתוח תרופה למחלה נדירה למרות אי הכדאיות הכלכלית.

עתיד משפחתי

חולה ALS ואשתו ההרה מתלבטים האם להמשיך את ההריון או לבצע הפלה למרות הסיכון שיחלה במחלה.

אתיקה של חיסון

אתיקה של מניעת הדבקה 

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.