דלג אל

הצהרת נגישות

פתרון בעיות בטכנולוגיה

פתרון בעיות בטכנולוגיה

הקניית מיומנויות של חקר טכנולוגי ופתרון בעיות בטכנולוגיה לתלמידים והעמדת האפשרות והכלים לרשותם להתנסות בתהליך פתרון בעיות בטכנולוגיה מתחילתו ועד סופו - הן לב ליבו של מקצוע המדע והטכנולוגיה. בהתאם להוראת הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה לשים דגש על הקניית מיומנויות חקר לתלמידים ועל התנסותם בתהליך שלם של פתרון בעיות בטכנולוגיה, פותחו חומרי הוראה רבים בנושא לתלמידים ולמורים בבתי הספר יסודיים.

ביצוע תהליכים של חקר מדעי ושל פתרון בעיות בטכנולוגיה מעודדים עבודת צוות, חשיבה יצירתית, טיפוח תחושה של מסוגלות עצמית והבנה מעמיקה של תופעות ותהליכים טכנולוגיים.

התוצרים של תהליכי החקר ופתרון הבעיות מוצגים בירידים בית ספריים ונציגים נבחרים אף מציגים את פרי עמלם המחקרי בירידים מחוזיים וביריד ארצי לעבודות חקר ופתרון בעיות במדע וטכנולוגיה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

חשיבות המגוון בצמחים
האם ניתן לייצר רהיטים מפטריות? מהי חשיבות הצמחים לאדם? אילו פתרונות טכנולוגיים משפרים ומקדמים את יכולתו של האדם לגדל צמחים? כיצד מעבד ומפיק האדם חומרים מצמחים?
אנרגיית קול
מהי אנרגיית קול? מה ההבדל בין עוצמת קול ובין גובה קול? כיצד מתפשטים גלי קול במרחב, דרך האוויר או דרך גזים אחרים, דרך נוזלים או עצמים מוצקים? כיצד ניתן להשתמש...
העשרה - ט"ו בשבט
מגוון פעילויות וחומרי למידה בנושא טבע עירוני, עצים ואיכות הסביבה, קיימות בחיי היום יום, צרכנות נבונה וגינה אקולוגית
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.