דלג אל

פתרון בעיות בטכנולוגיה

פתרון בעיות בטכנולוגיה

הקניית מיומנויות של חקר טכנולוגי ופתרון בעיות בטכנולוגיה לתלמידים והעמדת האפשרות והכלים לרשותם להתנסות בתהליך פתרון בעיות בטכנולוגיה מתחילתו ועד סופו - הן לב ליבו של מקצוע המדע והטכנולוגיה. בהתאם להוראת הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה לשים דגש על הקניית מיומנויות חקר לתלמידים ועל התנסותם בתהליך שלם של פתרון בעיות בטכנולוגיה, פותחו חומרי הוראה רבים בנושא לתלמידים ולמורים בבתי הספר יסודיים.

ביצוע תהליכים של חקר מדעי ושל פתרון בעיות בטכנולוגיה מעודדים עבודת צוות, חשיבה יצירתית, טיפוח תחושה של מסוגלות עצמית והבנה מעמיקה של תופעות ותהליכים טכנולוגיים.

התוצרים של תהליכי החקר ופתרון הבעיות מוצגים בירידים בית ספריים ונציגים נבחרים אף מציגים את פרי עמלם המחקרי בירידים מחוזיים וביריד ארצי לעבודות חקר ופתרון בעיות במדע וטכנולוגיה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

סרטונים

יריד חקר בחט"ב כפר סילבר
יריד חקר בחט"ב כפר סילבר
גלילאו: בונים חפצים מלגו
גלילאו: בונים חפצים מלגו
סרטון אנימציה משעשע 1
סרטון אנימציה משעשע 1
סרטון אנימציה משעשע 2
סרטון אנימציה משעשע 2
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.