דלג אל

הצהרת נגישות

מחוננים ומצטיינים בכיתה ההטרוגנית

חזרה
מחוננים ומצטיינים בכיתה ההטרוגנית

קשת התלמידים בבתי הספר רחבה ומגוונת וכוללת גם את התלמידים המחוננים והמצטיינים, תלמידים בעלי יכולות קוגניטיביות יוצאות דופן ומאפיינים אישיותיים ורגשיים ייחודיים.

הצורך במתן מענה לתלמידים מחוננים ומצטיינים במסגרת הכיתה ההטרוגנית מציב אתגרים נוספים בפני מערכת בית הספר בכללותה ובפני המורים המלמדים בכיתה במיוחד.

שיעורי מדע וטכנולוגיה הם הזדמנות להוראה משולבת של תכנים ומיומנויות, למידה הבנייתית של מושגים, למידה רב מפרטת, התמודדות עם תפיסות שגויות, התנסות מעשית בתהליכי חקר ופתרון בעיות, חשיבה מטה-קוגניטיבית ורפלקציה.

בשל כך שיעורי מדע וטכנולוגיה מאפשרים כר נרחב למתן מענה לשונות הלומדים והתייחסות לצרכים של תלמידים בעלי יכולות גבוהות, לרבות מחוננים ומצטיינים בכיתה ההטרוגנית.

אולי תתעניינו גם ב...

קהילת מורים בפייסבוק ומרכז מורים ארצי
קהילת מורים בפייסבוק ומרכז מורים ארצי
חינוך ל-STEM
STEM (ראשי תיבות של Science, Technology, Engineering ו-Mathematics) הוא תהליך למידה רב-תחומי בין מקצועות הליבה במדעים המבוסס על ההבנה שאין באמת הפרדה דיסציפל...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.