דלג אל

הצהרת נגישות

הסתברות – כיתה ח'

הסתברות – כיתה ח'

מהי ההסתברות לקבלת "עץ" בהטלת מטבע? בסופרמרקט באחת מכל 4 תבניות ביצים קיימת לפחות ביצה שבורה אחת. האם ההסתברות שאין בתבנית ביצים אף ביצה שבורה גדולה מחצי?
מומלץ שהעיסוק בהסתברות בחטיבת הביניים יבוסס על תובנה בסיסית. השלב הראשון בלימוד צריך להתמקד בקשר שבין ערך ההסתברות ובין מידת הייתכנות שאנחנו מייחסים לתוצאה לא-ודאית. על התלמיד לדעת לאמוד את ההסתברות לתוצאה על סמך הערכה ראשונית עד כמה קבלת התוצאה קרובה לוודאות, עד כמה קבלת התוצאה קרובה להיות בלתי אפשרית, ועד כמה סיכוי לקבלת התוצאה קרוב לסיכוי לאי קבלתה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

הטרפז
הגדרת הטרפז: מרובע בעל זוג אחד בלבד של צלעות מקבילות
העשרה - חנוכה בתחום המספרי
לפניכם מקבץ פעילויות בתחום המספרי העוסקות בחג החנוכה
העשרה - משחקים לכל הכיתה
בדף זה משחקים מסוג jeopardy המוצגים במצגות פאואר פוינט. המשחקים מתאימים לסיכום נושא, להכנה למבחן וליום מתמטיקה. יש להוריד את קובץ כמצגת ppt
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.