דלג אל

הצהרת נגישות

שירים ושורשים: מעגל השנה ומעגל החיים

שירים ושורשים: מעגל השנה ומעגל החיים

הגישה הבסיסית של התוכנית רואה בפיוט מרכיב חשוב בתרבות היהודית. התוכנית משקפת את פניה של החברה הרב-תרבותית היהודית בישראל, והדגש בה הוא על ההיבט המוזיקלי של הפיוט בגישה אתנו-מוזיקולוגית ורב-תחומית.
התוכנית כוללת את מיטב הרפרטואר המוזיקלי של קהילות ישראל השונות ומאפשרת הצצה אל נכסי צאן ברזל של עולם תרבותי-מוזיקלי קסום. התלמידים לומדים רפרטואר שירים ויצירות מן המסורות המוזיקליות של קהילות ישראל השונות בגישה רב-תחומית.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

זהות אישית – חוליה בשרשרת הדורות

זהות אישית – חוליה בשרשרת הדורות

יחידת לימוד העוסקת בפיוטים במסגרת התוכנית ״שירים ושורשים״. לצד כל פיוט יש משימות העוסקות בתוכן הפיוט ומשימות העוסקות במוזיקה של הפיוט. לבד ממשימות אלו נכתבו לכל פיוט משימות המחברות את תוכני הפיוט לעולמם של התלמידים כמו גם לערכים שעליהם גדלו. השירה היא השער שדרכו נכנסים התלמידים לעולמו העשיר של הפיוט. הם עוברים מסלול חווייתי דרך משימות מגוונות, מהנות ומאתגרות. אלו מחברות אותם לכל פיוט ופיוט ומאפשרות להם לשיר אותו. בסופו של תהליך הם יכולים להכיר את תרבות הקהילה שאליה נחשפו ולהוקיר אותה.

תרבות ישראל בפיוט ובזמר

תרבות ישראל בפיוט ובזמר

החוברת בנושא "תרבות ישראל בפיוט ובזמר" המוגשת למורים למוזיקה נותנת השראה להוראה רב-תחומית בנושא ירושלים במסגרת תוכנית הלימודים של תלמידי כיתות ה.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

יום המשפחה
הצעות לפעילות לשירים בנושא המשפחה
חג הסיגד והעלייה מאתיופיה
פעילויות מוזיקליות על שירים ופיוטים סביב חג הסיגד ויהדות אתיופיה
יום ירושלים
מידע ופעילויות במוזיקה בבתי הספר היסודיים בנושא ירושלים
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.