חפש ב:

אוריינות מידע בסביבה דיגיטלי​ת

אוריינות מידע בסביבה דיגיטלי​ת

אוריינות מידע בסביבה דיגיטלית כוללת את כל המיומנויות המתייחסות למידע – איתורו, עיבודו, שימוש בו והפצתו בכלים דיגיטליים. לפניכם מידע, חומרים וכלים שיסייעו לכם לפתח אצל תלמידיכם מיומנויות דיגיטליות בתחום אוריינות המידע ויכולות חשובות של למידה עצמית, חשיבה ביקורתית והתמודדות עם פתרון בעיות.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סקרים (כיתות ז-ט)

משימה זו מאפשרת תרגול ניסוח של שאלת מחקר, איסוף נתונים באמצעות סקר סטטיסטי והצגה מספרית וגרפית של הנתונים. המשימה מאתגרת, מעניינת וקרובה לעולמם של התלמידים. אפשר לקיים סקר לקראת בניית מצע בחירות למועצת התלמידים לשם קבלת החלטה על פעילות בכיתה או להיכרות מעמיקה יותר בין החברים לכיתה. הפעילות מתאימה גם לקראת בחירות לכנסת או לרשות המקומית.

> לפעילות סקרים

דמות מופת (כיתות ז-ט)

מערך שיעור בנושא דמויות חשובות בהיסטוריה. היחידה תוביל כל תלמיד ותלמידה למסע אחר דמות המופת שלהם. התלמידים יכירו אישיות דגולה ורבת פעלים וערכים, יעברו תהליך של חקר שבו יאספו מידע מהימן, ימיינו ויארגנו אותו ולבסוף יציגו את המידע בטכנולוגיה חדשנית הדורשת מיומנויות של יצירתיות וחשיבה מסועפת.

> לפעילות דמות מופת

בעקבות הרצל (כיתות ז-ט)

יחידה זו מוציאה את התלמידים למסע בעקבות מהלכיו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל. הסיור הווירטואלי תורם להמחשת ההתרחשויות ומפיח חיים בדפי ההיסטוריה של עם ישראל. בעזרת הטכנולוגיה יתחקו התלמידים אחר צעדיו של חוזה המדינה, יציגו את המסלול בציר זמן חזותי ויְעבדו את המידע למשחק חווייתי "חפש את המטמון". המשחק יוביל אותם דרך Google Earth אל המקומות שביקר בהם הרצל.

> לפעילות בעקבות הרצל

סרטונים

הערכת מידע שמקורו ברשת האינטרנט 
הערכת מידע שמקורו ברשת
מה מסתתר במאגרי המידע?
מה מסתתר במאגרי המידע?
מנוע חיפוש – איתור מידע באמצעות חיפוש מתקדם
איתור מידע דרך חיפוש מתקדם
מה אומרות לנו תוצאות החיפוש?
מה אומרות לנו תוצאות החיפוש?
למידה מבוססת פרויקטים בסביבה דיגיטלית
PBL בסביבה דיגיטלית
מהי מטלת ביצוע בסביבה דיגיטלית?
מטלת ביצוע בסביבה דיגיטלית
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.