חפש ב:

אוריינות טכנולוגיות התקשוב

אוריינות טכנולוגיות התקשוב

אוריינות טכנולוגיות התקשוב כוללת ידע, מיומנויות ותהליכי חשיבה המאפשרים לאדם להשתמש בְּשׂוֹם שֶׂכֶל במגוון אמצעים דיגיטליים ללמידה, לעבודה ולחיים של אזרח דיגיטלי.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

מנהלים את הטיול השנתי (כיתות ז-ט)

הפעילות נועדה להעביר חלק מן האחריות לטיול השנתי אל התלמידים, להעניק להם תחושה אמיתית של אחריות ולאפשר להם להכיר את מסלול הטיול המתוכנן ואת האתרים שבהם הם צפויים לבקר בדרכם. את העבודה ילווה "תיק הטיול" – מצגת שיתופית שבה ירוכזו תוצרי עבודת התלמידים.

> לפעילות מנהלים את הטיול השנתי

דמות מופת (כיתות ז-ט)

מסע אחר מודל החיקוי של כל תלמיד. התלמידים יעברו תהליך של חקר שבו יאספו מידע מהימן, ימיינו ויארגנו אותו ולבסוף יציגו את המידע בטכנולוגיה חדשנית הדורשת מיומנויות של יצירתיות וחשיבה מסועפת.

> לפעילות דמות מופת

בעקבות הרצל (כיתות ז-ט)

יחידה זו מוציאה את התלמידים למסע בעקבות מהלכיו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל. הסיור הווירטואלי תורם להמחשת ההתרחשויות ומפיח חיים בדפי ההיסטוריה של עם ישראל. בעזרת הטכנולוגיה יתחקו התלמידים אחר צעדיו של חוזה המדינה, יציגו את המסלול בציר זמן חזותי ויְעבדו את המידע למשחק חווייתי "חפש את המטמון". המשחק יוביל אותם דרך Google Earth אל המקומות שביקר בהם הרצל.

> לפעילות בעקבות הרצל

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.