חפש ב:

שופטים ו-ח: גדעון השופט

שופטים ו-ח: גדעון השופט

בני ישראל סובלים ממתקפות מצד המדיינים כעונש על חטאיהם. המדיינים פולשים, בוזזים ומשחיתים את יבוליהם. העם זועק לישועה והאל שולח לו את גדעון בן יואש. מלאך ה' פוגש את יואש בעת שהוא "חובט חיטים בגת" (ולא בגורן) מפחד המדיינים.

שלוש פעמים מנסה מלאך ה' לשכנע את גדעון להתגייס למשימה ופעולת השכנוע כוללת אף אותות וסימנים שונים. בפעם השלישית מתרצה גדעון, מוביל את בני ישראל לקרב ומצליח להושיע אותם מידי המדיינים, תוך שהוא מגלה כישורי מנהיגות, תעוזה, חוכמה ואומץ לב.

דמותו של גדעון הפכה מקור השראה לחיילים ומפקדים בקורסי הכשרה של ארגון הפלמ"ח ואף בקרב צבא הגנה לישראל. אמירתו של גדעון: "ממני תראו וכך תעשו" ( שופטים ז', ז') המבטאת את ערך הדוגמה האישית- חקוקה על אחד מכתליו של בית הספר לקצינים של צה"ל על שם חיים לסקוב (בה"ד 1) ומהווה את המוטו על פיו פועל בסיס ההדרכה.

הסיפור הציורי והאותנטי על גדעון השופט מרתק את הילדים ומזמן דיון פילוסופי ואמוני וכן עיסוק בערכים של מנהיגות ודוגמה אישית בשדה הקרב ובכלל.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

חדשות התנ"ך: גדעון השופט
חדשות התנ"ך: גדעון השופט
תנ"ךבחרוזים: גדעון
תנ"ךבחרוזים: גדעון
גדעון השופט
גדעון השופט
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.