חפש ב:

ליצנות ופנטומימה ותיאטרון רחוב

ליצנות ופנטומימה ותיאטרון רחוב

המושג ליצן נוגע בקשת רחבה של דמויות הקיימות בכל חברה החל מהחברות בשבטים הפרימיטיביים ועד ימינו. בקבוצת הליצנים מוצאים את ליצני החצר, השוטים, הליצן התיאטרלי, הבופון, אומני הפנטומימה, ליצני הקומדיה דל'ארטה, ליצני הסרטים וכמובן ליצני הרחוב, הקרקס והבמה. הליצן נתפס לרוב דמות קומית שתפקידה לשעשע. עם זאת תפקידה של הליצנות לומר משהו על העולם שבו אנו חיים ועל עצמנו, בני האדם. הליצן חושף ומציג את הפחדים, את החולשות ואת הפגמים שלנו, לאו דווקא מתוך לעג אלא מתוך רגשי חמלה, קבלה וסובלנות.
הוראת הליצנות תורמת לבית הספר בהיותו גוף ידע ומעודדת בתוך כך התבוננות עצמית, קבלת האחר ופיתוח יכולת אמפתית לחולשות אנוש.
לימודי הפנטומימה מקנים טכניקה ופיתוח יכולת הבעה פיזית. הפנטומימה היא גם כלי להבעה במסגרת ליצנות במה וקרקס, בקומדיה דל'ארטה ובתיאטרון רחוב.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.