חפש ב:

תיאטרון רחוב, תיאטרון שורשים ותיאטרון מוזיאלי

תיאטרון רחוב, תיאטרון שורשים ותיאטרון מוזיאלי

מהו תיאטרון במרחב הקהילתי? תיאטרון המשלב ממד אומנותי, אסתטי ומעורבות חברתית, תיאטרון הנוצר מתוך חיפוש וחקר של חומרים אישיים, חברתיים ואומנותיים. האירוע האומנותי מתגבש בתהליך אותנטי ורלוונטי למשתתפים ולקהל. זהו תהליך יצירה המעצים את המשתתפים ומעורר למעורבות ולמודעות חברתית.
תהליכי הלמידה והיצירה מדגישים שלושה היבטים: היבט חווייתי, היבט קוגניטיבי והיבט ערכי.
אומנות התיאטרון כמרחב התנסות והתבוננות מאפשרת ליחידים ולקהילות לפתח תפיסות חדשות וראייה ביקורתית על עצמם ועל סביבתם. מכאן שהמפנה החברתי או קהילתי המתרחש באומנות בת זמננו נותן מענה לשאלות העולות במציאות חיינו המשתנה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

מחולות לקדמת הבמה

מחולות לקדמת הבמה

על במה מאולתרת סמוך למתקן הכליאה חולות, עשרה אנשים – ארבעה ישראלים ושישה מבקשי מקלט – מנסים לשקף לנו מציאות חיים שהחברה הישראלית באמצעות מערכת המשפט שלה דחקה הרחק מהמרכז, למדבר. "תיאטרון מחוקק בחולות" מבוסס על טכניקת "תיאטרון המדוכאים" שנוצרה בשנות השישים בסאו פאולו, ברזיל על ידי אוגוסטו בואל ומקשרת בין אומנות, טיפול ואקטיביזם. המופע מורכב מסיפורי מסע של מבקשי מקלט, מרגע הגעתם לישראל, דרך חיפוש עבודה ותנאי העסקה נצלניים ועד לכליאה במתקן חולות, בהוראת הממשלה ובחסות החוק.

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.