דלג אל

הצהרת נגישות

תערוכות ותחרויות באומנות חזותית לחטיבה העליונה

חזרה
תערוכות ותחרויות באומנות חזותית לחטיבה העליונה

בכל שנה מתקיימות כמה תחרויות ותערוכות מצטיינים באומנות. תערוכת הדגל שלנו היא תערוכת בוגרי המגמות התיכוניות באומנות חזותית המתקיימת בכל קיץ ומשקפת את הישגי התלמידים בפרויקט המעשי לבגרות. נוסף על כך, נשלח כל שנה תלמיד לטוקיו, יפן. תחרויות נוספות מתקיימות מטעם שגרירויות ומשרדי ממשלה שונים.

חזרה לראש הדף

תערוכה במכביה ה-21

תערוכה במכביה ה-21

ביולי 2022 תיפתח המכביה ה-21 בישראל. לקראת פתיחתה יצא קול קורא להשתתפות בתערוכה. מטרת התערוכה לתת ביטוי אומנותי לערך החינוכי של הספורט בהיותו גורם מלכד ומאחד בעם ישראל. התערוכה תוצג בסוף חודש מאי 2022 ולאורך כל תקופת המכביה ותלווה בחוברת מהודרת.

חזרה לראש הדף

פרויקט צמח (צ'כיה)

פרויקט צמח (צ'כיה)

פרויקט צמח הוא יוזמה של מדינת ישראל ומיושם הדדית בצ'כיה ובישראל. מחלקת קשרי החוץ במשרד החינוך יישמה את פרויקט "צמח" בפעם הראשונה בשנת הלימודים תשע"ו. מומחים מצ'כיה נתנו הרצאות על צ'כיה במגוון תחומים (תרבות, כלכלה, גאוגרפיה, היסטוריה, אומנות, טכנולוגיה, ספורט ועוד) בכמה בתי ספר תיכוניים בישראל. נוסף על כך, משרד החינוך מקיים תחרות עבודות בנושא צ'כיה, במתכונת דומה לזו הקיימת בצ'כיה. תלמידים שהצטיינו בעבודתם זוכים לביקור בצ'כיה.
אפשר לעשות את העבודה באחד מאשכולות הלימוד האלה: אומנויות או רוח וחברה עם אפשרות לעבודה משולבת תחומים.

חזרה לראש הדף

תערוכת הבוגרים השנתית

תערוכת הבוגרים השנתית

תערוכה זו מיועדת לתלמידי י"ב מצטיינים ומתקיימת בגלריית המדרשה, הירקון 19, תל אביב בסיומה של שנת הלימודים. בכל שנה נבחר נושא מנחה לתערוכה. המורים מגישים עבודות של תלמידים מצטיינים במגמותיהם. העבודות נבחנות בוועדה של הפיקוח לאומנות.

חזרה לראש הדף

פרויקט יפן

פרויקט יפן

בטוקיו, יפן, מתקיימת תערוכה בין-לאומית לתלמידי אומנות. התחרות מיועדת לתלמידי החטיבה העליונה, והעבודות נבחנות בוועדת קבלה של הפיקוח לאומנות. התלמידים הזוכים נוסעים לטוקיו להשתתף בפתיחת התערוכה ולייצג את המדינה.

אולי תתעניינו גם ב...

הקהילה הווירטואלית של מורי אומנות חזותית
ריכוז מידע מקוון על פעילות החינוך לאומנות חזותית
תוכניות לבגרות באומנות חזותית
תוכניות הלימוד לבגרות כוללות פרקים עיוניים של הבנת האומנות ותולדות האומנות למבחן החיצוני, חקר אומנים ותערוכות המוגש בעבודת חקר לציון פנימי, פרויקטים מעשיים ב...
תוכניות בין-תחומיות באומנות חזותית
תוכניות וערכות לימוד המשלבות את האומנות בתחומי דעת נוספים על פי רעיונות גדולים ושאלות פוריות
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.