דלג אל

הצהרת נגישות

תוכניות בין-תחומיות באומנות חזותית

חזרה
תוכניות בין-תחומיות באומנות חזותית

תוכניות בין-תחומיות באומנות חזותית מעודדות הוראה על פי רעיונות גדולים ושאלות פוריות. היחידות הבין-תחומיות מחברות בין תחומי דעת ותוכן אחרים כגון מגדר, זהות, מורשת ותרבות, מדעים ועוד לבין יצירות אומנות מתקופות שונות.

חזרה לראש הדף

פמיניזם באומנות

פמיניזם באומנות

הרצון לבחון את מקומן של הנשים באומנויות צמח מתנועת הנשים שהשפיעה על הבחינה המחודשת של מושגים והגדרות ועל האופן שבו נכתבה ההיסטוריה עד כה. בתחילת שנות השבעים של המאה ה-20 החלו היסטוריונים של אומנות ואומניות פמיניסטיות לשאול שאלות על מקומם הלא סימטרי של נשים וגברים בהיסטוריה של האומנות. הם ערערו על ההנחות המוקדמות שעומדות בבסיסו של המחקר ובעיקר על תפיסת האוניברסליות של האומנויות.
נבחן את הזיקה למעמד הכלכלי, ההקשר ההיסטורי והתנאים ההיסטוריים שבהם נוצרה יצירת האומנות ובאיזה אופן האישה מיוצגת בתרבות הוויזואלית, מהם המודלים של נשיות וכיצד התבוננו נשים בעצמן.

חזרה לראש הדף

עלייה, הגירה וקליטה

עלייה, הגירה וקליטה

צוות ההדרכה של הפיקוח על האומנות החזותית יצר בעבורכם אסופת יצירות ופעילויות בנושא הכוללת שיעורים לתלמידי בית הספר מכיתה א ועד יב. בבסיס הכנת האסופה עומד הרציונל ולפיו האומנות מקרבת לבבות, שפת האומנות החזותית היא שפה בין-לאומית שיש בכוחה לקרב בין תרבויות ועמים בלא צורך בשימוש בשפה מילולית. באמצעות שפת האומנות אפשר להתמודד עם נושא העלייה באופן פעיל ואותנטי.

אולי תתעניינו גם ב...

אתרים, מאגרי מידע וספרים דיגיטליים באומנות חזותית
אתרים של אומנים, ספרי לימוד ברשת, אתרי חינוך לאומנות
תוכניות לבגרות באומנות חזותית
תוכניות הלימוד לבגרות כוללות פרקים עיוניים של הבנת האומנות ותולדות האומנות למבחן החיצוני, חקר אומנים ותערוכות המוגש בעבודת חקר לציון פנימי, פרויקטים מעשיים ב...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.