דלג אל

הצהרת נגישות

תערוכות ותחרויות באומנות חזותית בחטיבת הביניים

חזרה
תערוכות ותחרויות באומנות חזותית בחטיבת הביניים

לימודי האומנות הם מרחב שיש בו מקום לחשיבה רב-ממדית, יצירתית ומורכבת. לפיכך בשיעורי האומנות יינתן מרחב לביטוי אישי בכלים חזותיים ולהתייחסות הוליסטית אל התלמיד. לימוד האומנות תורם לפיתוח הרגישות לעולם החומרי-חושי-חווייתי. טיפוח הדמיון והחשיבה היצירתית של כל ילד וילדה הם מהמטרות המרכזיות של חינוך לאומנות. דמיון ויצירתיות הם יכולות טבעיות בקרב ילדים הזקוקות לטיפוח ולתנאים תומכים. תחרויות ותערוכות יכולות לתת במה לתהליכים אלו שעוברים תלמידי האומנות ולהעניק עוד מרחב לביטוי פומבי של העשייה בסדנת האומנות.

חזרה לראש הדף

תחרות עיצוב סמל קק"ל ליום העצמאות ה-77 של מדינת ישראל

תחרות עיצוב סמל קק"ל ליום העצמאות ה-77 למדינת ישראל

לקראת יום העצמאות תשפ"ה קרן קיימת לישראל עורכת תחרות לעיצוב סמל יום העצמאות ה-77, בשיתוף עם הוראת האומנות במשרד החינוך. הסמל שייבחר יופק ויחולק במאות אלפי עותקים ברחבי הארץ והעולם. מעוניינים להשתתף? הירשמו עכשיו ואנחנו ניצור איתכם קשר.
להרשמה לתחרות יש להיכנס לטופס זה ולהירשם.

למידע נוסף על אודות התחרות באתר קק"ל, תהליך הגשת הסמל המעוצב, רקע ומידע לימודי לקראת התחרות, מצגת: סיפורם של קק"ל וסמל יום העצמאות, ומשדר אופטימיות - הסמל הזוכה לשנה ה-76.

עם פתיחת ההרשמה לתחרות עיצוב סמל קק"ל ליום העצמאות, אנו שמחים להזמין מורים ומורות בחט"ב ובתיכונים למפגש היכרות בזום.
במפגש נספר על התחרות ועל הקשר של קק"ל להיסטוריה ולמדינת ישראל, ונפרט גם מהן הדרישות העיצוביות שלנו.
חשוב לציין כי בתקופה מורכבת זו, העיסוק בעיצוב לצד התמקדות בערכי ציונות, אהבת הארץ, מורשת וקק"ל יכול להניב פירות יפים וגם לספק לתלמידים עיסוק יצירתי ומעניין.
לשלושת הזוכים במקומות הראשונים מובטחים פרסים כיתתיים שווים.
מחכים לכם בזום
יום שני, 17.6.2024, בשעה 17:00
לחצו כאן למפגש הזום של משרד החינוך: https://did.li/r0KTY

חזרה לראש הדף

תערוכה במכביה ה-21

תערוכה במכביה ה-21

ביולי 2022 נפתחה המכביה ה-21 בישראל. לקראת פתיחתה יצא קול קורא להשתתפות בתערוכה. מטרת התערוכה לתת ביטוי אומנותי לערך החינוכי של הספורט בהיותו גורם מלכד ומאחד בעם ישראל. התערוכה הוצגה בסוף חודש מאי 2022 ולאורך כל תקופת המכביה ולוותה בחוברת מהודרת.

  • תערוכה במכביה ה-21 מצגת

אולי תתעניינו גם ב...

הקהילה הווירטואלית של מורי אומנות חזותית בחטיבת הביניים
ריכוז מידע מקוון על פעילות החינוך לאומנות חזותית
תוכניות בין-תחומיות באומנות חזותית בחטיבת הביניים
תוכניות וערכות לימוד המשלבות אומנות בתחומי דעת נוספים על פי רעיונות גדולים ושאלות פוריות
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.