לימודי האומנות הם מרחב שיש בו מקום לחשיבה רב-ממדית, יצירתית ומורכבת. לפיכך בשיעורי האומנות יינתן מרחב לביטוי אישי בכלים חזותיים ולהתייחסות הוליסטית אל התלמיד. לימוד האומנות תורם לפיתוח הרגישות לעולם החומרי-חושי-חווייתי. טיפוח הדמיון והחשיבה היצירתית של כל ילד וילדה הם מהמטרות המרכזיות של חינוך לאומנות. דמיון ויצירתיות הם יכולות טבעיות בקרב ילדים הזקוקות לטיפוח ולתנאים תומכים. תחרויות ותערוכות יכולות לתת במה לתהליכים אלו שעוברים תלמידי האומנות ולהעניק עוד מרחב לביטוי פומבי של העשייה בסדנת האומנות.
תערוכות ותחרויות באומנות חזותית בחטיבת הביניים
חזרה![תערוכות ותחרויות באומנות חזותית בחטיבת הביניים](/remote.axd?http://meyda.education.gov.il/files/pop/22705/mac-21ae.jpg?anchor=center&mode=crop&width=452&height=216&rnd=132833445780000000)
תחרות עיצוב סמל קק"ל ליום העצמאות ה-77 של מדינת ישראל
![תחרות עיצוב סמל קק"ל ליום העצמאות ה-77 למדינת ישראל](/remote.axd?http://meyda.education.gov.il/files/pop/29538/kkl_semel77.jpg?anchor=center&mode=crop&width=452&height=216&rnd=133625672000000000)
לקראת יום העצמאות תשפ"ה קרן קיימת לישראל עורכת תחרות לעיצוב סמל יום העצמאות ה-77, בשיתוף עם הוראת האומנות במשרד החינוך. הסמל שייבחר יופק ויחולק במאות אלפי עותקים ברחבי הארץ והעולם. מעוניינים להשתתף? הירשמו עכשיו ואנחנו ניצור איתכם קשר.
להרשמה לתחרות יש להיכנס לטופס זה ולהירשם.
למידע נוסף על אודות התחרות באתר קק"ל, תהליך הגשת הסמל המעוצב, רקע ומידע לימודי לקראת התחרות, מצגת: סיפורם של קק"ל וסמל יום העצמאות, ומשדר אופטימיות - הסמל הזוכה לשנה ה-76.
עם פתיחת ההרשמה לתחרות עיצוב סמל קק"ל ליום העצמאות, אנו שמחים להזמין מורים ומורות בחט"ב ובתיכונים למפגש היכרות בזום.
במפגש נספר על התחרות ועל הקשר של קק"ל להיסטוריה ולמדינת ישראל, ונפרט גם מהן הדרישות העיצוביות שלנו.
חשוב לציין כי בתקופה מורכבת זו, העיסוק בעיצוב לצד התמקדות בערכי ציונות, אהבת הארץ, מורשת וקק"ל יכול להניב פירות יפים וגם לספק לתלמידים עיסוק יצירתי ומעניין.
לשלושת הזוכים במקומות הראשונים מובטחים פרסים כיתתיים שווים.
מחכים לכם בזום
יום שני, 17.6.2024, בשעה 17:00
לחצו כאן למפגש הזום של משרד החינוך: https://did.li/r0KTY
תערוכה במכביה ה-21
![תערוכה במכביה ה-21](/remote.axd?http://meyda.education.gov.il/files/pop/22715/mac1-21a.jpg?anchor=center&mode=crop&width=452&height=216&rnd=132833553430000000)
ביולי 2022 נפתחה המכביה ה-21 בישראל. לקראת פתיחתה יצא קול קורא להשתתפות בתערוכה. מטרת התערוכה לתת ביטוי אומנותי לערך החינוכי של הספורט בהיותו גורם מלכד ומאחד בעם ישראל. התערוכה הוצגה בסוף חודש מאי 2022 ולאורך כל תקופת המכביה ולוותה בחוברת מהודרת.
- תערוכה במכביה ה-21 מצגת