דלג אל

רכיבה על אופניים חשמליים

רכיבה על אופניים חשמליים

אופניים חשמליים הם לכאורה כלי רכב עירוני נוח וידידותי לסביבה – הם שקטים, אינם צורכים דלק, אינם מזהמים ותורמים להפחתת העומס בכבישים. לא בכדי הפכו האופניים החשמליים לכלי תחבורה פופולרי. רבים משתמשים בהם להגעה למקום העבודה או לבילוי, ויש שבעבורם הם תחביב ספורטיבי וכלי ספורט תחרותי עד למרוצי אופניים מקצועניים.

עם זאת, אופניים חשמליים כבדים ומהירים יותר מאופניים רגילים. רכיבה לא זהירה ושלא כחוק עלולה לסכן את הרוכב ואת משתמשי הדרך האחרים.

אופניים חשמליים הם אופניים שהיתוסף להם מנוע חשמלי קטן המקבל כוח ממצבר ומשחרר את הרוכב מהצורך בהשקעת מאמץ פיזי בעת הרכיבה. כישורי נהיגה או כישורי רכיבה על אופניים חשמליים, טובים ככל שיהיו, לא די בהם כדי למנוע מצבי סיכון ואפשרות של מעורבות בתאונת דרכים. קבלת הערכים של תרבות ההתנהגות ושינוי הגישה של כל משתמשי הדרך ובפרט של נהגים ושל רוכבי אופניים חשמליים, חשובה באותה מידה לפחות. הרוכב על אופניים חשמליים צריך לשלב יכולות וידע שיסייעו לו לרכוב רכיבה נבונה. זו כוללת קבלת אחריות אישית, יכולת ריכוז ותשומת לב מרבית לנעשה בדרך, התחשבות בזולת ושמירה על זכויותיו.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

סכנה – אופניים חשמליים
סכנה – אופניים חשמליים
הורים משתפים: סכנת האופניים
הורים משתפים: סכנת האופניים
התקנות החדשות (מבט)
התקנות החדשות (מבט)
מכת האופניים החשמליים
מכת האופניים החשמליים
רכיבה בטוחה – הדרכה
רכיבה בטוחה – הדרכה
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.