דלג אל

שבוע הבטיחות בדרכים בסימן היסח הדעת

שבוע הבטיחות בדרכים בסימן היסח הדעת

הסחת דעת היא תופעה שבה הקשב של אדם או של קבוצה מוסט מאובייקט הקשב הנבחר אל גורם מסיח. הסחת הדעת יכולה להיגרם ממקורות חיצוניים או פנימיים כאחד. בגורמים להסחת דעת יכולים להיות קשיי ריכוז ופגיעה ביכולת הקשב, חוסר עניין בנושא הקשב או החידוש והאטרקטיביות של הגורם המסיח. להסחת דעת יכולות להיות השפעות שליליות או חיוביות לפי המצב שבו האדם נמצא. לעיתים חשוב להימנע מהסחת דעת ולעיתים כדאי אפילו לעודד הסחת דעת או ליצור אותה.
חיי היום-יום מזמנים לנו מצבים שבהם דעתנו מוסחת במתכוון או בלי משים. חלק ממצבים אלו טבעיים כל כך עד שכמעט איננו מודעים להתרחשותם ואין בהם סכנה של ממש לחיינו. לעומת זאת קיימים מצבים של היסח דעת והסחת דעת העלולים לסכן חיי אדם. רבות מהתאונות בשנים האחרונות מעידות על קשר ישיר בין חוסר ערנות מצד הנהג לעלייה במספר התאונות. גם להולכי רגל ולרוכבי אופניים, אופנועים וכד' יש תפקיד חשוב במניעת מצבי היסח דעת והסחת דעת.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

היסח הדעת – שימוש בטלפון נייד
היסח הדעת – שימוש בטלפון נייד
היסח דעת בנהיגה
היסח דעת בנהיגה
היסח דעת – סיפור אישי
היסח דעת – סיפור אישי

עושים – חיים. ההגה בידיים שלכם (בערבית)

בשידור חי בהנחיית פוראת נאסר נברר האם בנים ובנות מתייחסים לנהיגה בצורה שונה, עד כמה הם מודעים לסכנות שבכביש ואיך אפשר לנהוג באחריות ולחזור הביתה בשלום.

   

מועד השידור: יום שלישי, 19 בנובמבר 2019, בשעה: 11:00

קהל היעד: תלמידי כיתות י-יב

    

למידע נוסף

רוכבים בטוח – מחשבים מסלול מחדש

בשידור חי עם גדעון אוקו נברר מהן הסכנות הקיימות בכביש, איך הילדים ובני הנוער יכולים להתגונן בפניהן כרוכבים באופניים חשמליים וקורקינטים וכנהגים ברכב? 

     

מועד השידור: יום חמישי, 21 בנובמבר 2019, בשעה 11:00

קהל היעד: תלמידי כיתות ז-יב

   

למידע נוסף
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.