דלג אל

אלכוהול ונהיגה

אלכוהול ונהיגה

האלכוהול הוא סם. מספר בני האדם בעולם שמצאו את מותם בעקבות שימוש באלכוהול רב יותר מכל מקרי המוות שנגרמו בעקבות שימוש בסמים אחרים. נתון זה כולל את מותם של בני אדם בתאונות דרכים שגרמו נהגים תחת השפעת אלכוהול. גם במדינת ישראל יש עלייה מתמדת בצריכת אלכוהול, במיוחד בקרב צעירים, והקשר בין תופעה זו למספר תאונות הדרכים ניכר בעליל. תופעת השימוש לרעה באלכוהול פוגעת בַּפרט ובחברה מבחינה בריאותית, ערכית וחברתית. תופעה זו מתרחבת בחברה הישראלית בשנים האחרונות וכרוכה גם בהתנהגויות סיכון אחרות. אלכוהול ונהיגה הם שילוב קטלני. מחקרים רבים בעולם הוכיחו שנהיגה בהשפעת אלכוהול הרת אסון. הפגיעה של אלכוהול בכישורי הנהיגה ידועה ומוכרת. נהגים ששותים אלכוהול סובלים מירידה ביכולת המוטורית וביכולת הקוגניטיבית. פגיעה זו מקטינה את יכולת התגובה של הנהג ואת זמן התגובה שלו וכך מעלה משמעותית את הסיכון להתרחשות תאונה. ההדרכה וההסברה לבני נוער על הנזק שאלכוהול גורם לגוף האדם ועל הפגיעה במבנה הנפשי חשובות מאוד. חשוב גם להביא לידיעת בני הנוער שלאלכוהול השפעה מזיקה מאוד על הנהיגה כבר אחרי צריכה של כמות קטנה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

שבוע הבטיחות בדרכים בסימן היסח הדעת
הסחת דעת היא תופעה שבה הקשב של אדם או של קבוצה מוסט מאובייקט הקשב הנבחר אל גורם מסיח.
שבוע הבטיחות בדרכים בסימן מהירות
שבוע הבטיחות בדרכים בשנה"ל תשפ"ב מתמקד בנושא מהירות הנסיעה והשפעתה על הבטיחות בדרכים
ההיבט החברתי של הנהיגה והנסיעה ברכב
תאונות דרכים שכיחות מאוד בקרב נהגים צעירים ואחת הסיבות החשובות לכך הוא לחץ חברתי. בגיל ההתבגרות ישנה השפעה עצומה ללחץ החברתי: בשל רצונו של המתבגר להיות שייך ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.