דלג אל

הצהרת נגישות

חג הנביא שועייב, 25.4

חג הנביא שועייב, 25.4

הנביא שועייב, או יתרו, נחשב גדול מורי הנביאים על פי האמונה הדרוזית – הוא הטיף לאמונה באל אחד, קרא לבני האדם לנהוג ביושר, פעל לעשיית צדק ולשיפוט הוגן לכל אדם ועמד על חשיבותה של הכנסת האורחים.
חג הנביא שועייב נחוג בקרב בני העדה הדרוזית בכל שנה ברוב פאר והדר בהשתתפות כל בני העדה. את ערכי החג והמסורת של הנביא שועייב אפשר לשלב בטבעיות בשיעורי העברית וליצור בתוך כך למידה משמעותית הקשורה לחיי הילדים ולעולמם.
יחידה זו מציעה פעילויות לימודיות וטקסטים לעיון ולהרחבה על אודות הנביא שועייב ועל חג העלייה לרגל לקברו.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

ט"ו בשבט
ט"ו בשבט הוא תאריך וחג חקלאי-הלכתי בארץ ישראל, המצוין בלוח השנה העברי כראש השנה לאילנות
חג החינוך, א' בסיוון
חג החינוך מצוין בראש חודש סיוון. השלʺה הקדוש תיקן שבערב ראש חודש סיוון יתפללו להצלחת חינוך הילדים. זמן התפילה נקבע למועד זה מכיוון שזהו ראש החודש שבו ניתנה ת...
ראש השנה, א' תשרי
ראש השנה פותח את השנה העברית וגם את שנת הלימודים. לקראת החג ראו מגוון חומרי הוראה מומלצים ואיכותיים על מקורות החג, מהותו, מנהגיו וסימניו: פעילויות מתוקשבות, ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.