דלג אל

הצהרת נגישות

השבוע הבין-לאומי לבטיחות ילדים ונוער במערכת החינוך 2022

השבוע הבין-לאומי לבטיחות ילדים ונוער במערכת החינוך 2022

מידי שנה נהרגים בישראל בממוצע כ- 124 ילדים, כ- 26,000 מתאשפזים וכ- 206,000 מגיעים לחדרי מיון עקב היפגעות בלתי מכוונת.
בכל שנה אנו מציינים את השבוע הבין-לאומי לבטיחות ילדים ונוער במערכת החינוך במטרה לפעול לצמצום מספר הילדים הנפגעים בזירות השונות.
בשבוע הבטיחות הבין-לאומי 2022, הנושא שנבחר השנה הוא "בטיחות ילדים- כללי".
כ- 8,000 תלמידים נפגעים מידי שנה במרחב הציבורי (גינות משחקים, דרך, סביבות הבית), זירת ההיפגעות הזו הינה הזירה העיקרית בה מתרחשות היפגעויות המובילות לתמותה או לאשפוז:
נפילות ומכות הן הגורם המרכזי לאשפוז ילדים מהיפגעות. ילדים הם סקרנים מטבעם ונוטים לבחון ולחקור את סביבתם. בגיל צעיר אין לילדים מודעות לסכנות או יכולת לאמוד גובה, בגיל מאוחר יותר הם נוטים לקחת סיכונים מכוונים. התאמה הסביבה ואימוץ הרגלי התנהגות בטוחה יכולים למנוע את הסכנה.

מטרותיו של שבוע זה:

  • העלאת המודעות להתנהגות בטוחה ומכבדת במרחב
  • זיהוי התנהגויות מסוכנות
  • מניעת היפגעות בקרב התלמידים במרחבים הציבוריים השונים

שבוע הבטיחות הוא הזדמנות מצוינת לצוותי החינוך להעלות למודעות את הסיכונים הטמונים במשחק ובפעילויות השונות, ולייצר הזדמנות לילדים ולבני הנוער להיות שותפים פעילים בהגנה על חייהם, ואף לעודדם לגבש יוזמות בנושאים הללו במוסד החינוכי שלהם.
אנו באגף זה"ב, נגישות ואורח חיים בטוח, רואים חשיבות עליונה לעיסוק בנושא, להעלאת המודעות ולהטמעת הבטיחות כערך חשוב ומשמעותי.

מוסדות החינוך מתבקשים להקדיש במהלך שבוע זה שיעורים לנושא בכל הכיתות.

אולי תתעניינו גם ב...

השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת "מתחברים על בטוח", יד-יט בשבט תשפ"ג, 10-5 בפברואר 2023
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת "מתחברים על בטוח", התקיים בימים ראשון עד חמישי יד-יט בשבט תשפ"ג, 10-5 בפברואר 2023
שבוע המוגנות ומניעת פגיעה מינית בילדים ובני נוער 3-8.3.24
"שבוע המערכת למוגנות ולמניעת פגיעה מינית" בדגש על הזכות להיות מוגנים ובטוחים גם מפני ניצול מיני.
כ"ט בנובמבר
כ"ט בנובמבר הוא הכינוי לתאריך 29 בנובמבר 1947 (י"ז בכסלו תש"ח), היום בו החליטה עצרת האומות המאוחדות (האו"ם) בפארק פלאשינג מדוז בניו-יורק על סיום המנדט הבריטי...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.