דלג אל

הצהרת נגישות

חינוך לחירום - תוכנית רב גילית לכיתות א-ו

חינוך לחירום - תוכנית רב גילית לכיתות א-ו

התוכנית הרב-גילית "חינוך לחירום" נועדה להקנות ידע ומיומנויות להתמודדות נכונה במצבי חירום של ירי רקטות וטילים ושל רעידות אדמה. התוכנית מיועדת לתלמידות ולתלמידים בכיתות א-ו ולבני משפחותיהם ומותאמת לרמתם הקוגניטיבית והרגשית לפי קבוצות גיל.
נוסף על כך, מטרתה לסגל תרבות של מוכנות לחירום במסגרת היערכות האוכלוסייה להתמודדות יעילה במצבי חירום שונים. התוכנית מציעה אמצעי הדרכה טכנולוגיים מתקדמים לרבות לומדות ומדריכה וירטואלית, סרטונים, שאלונים, שירים, פעילויות כיתתיות, חוברות פעילות ומשחקי קופסה.
במסגרת התוכנית יתקיים בכל בית ספר יום חינוך מרוכז לחירום – ״יום כתום״. ההדרכה תתקיים באותו היום בכל הכיתות בבית הספר במועד שייקבע מראש.
במסגרת "יום כתום" תועבר לתלמידות ולתלמידים תוכנית רב-גילית לשם הקניית ידע למוכנות למצבי חירום שונים ולפיתוח יכולת התמודדות בעת מצבי חירום. התלמידות והתלמידים נפגשים ליום הדרכה מרוכז של פיקוד העורף שלוש פעמים במהלך לימודיהם בבית הספר היסודי: פעם אחת בכיתות א-ב, פעם שנייה בכיתות ג-ד ופעם שלישית בכיתות ה-ו.
קיומה של התוכנית מזַמן ריענון של הנהלים לשעת חירום והרחבה והעמקה של העיסוק הפדגוגי, הרגשי והחברתי באשר להתמודדות עם מצבי חירום יום-יומיים. התהליך כולו נעשה בשותפות מלאה עם פיקוד העורף.

אולי תתעניינו גם ב...

יום הסובלנות, 16.11
"עלינו להיות השינוי שאנו רוצים לראות בעולם", מהאטמה גנדי
יום הניצחון, 9 במאי, י"ח באייר
יום הניצחון הוא יום לציון ניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית. יום זה מציין את היציאה מאפלה גדולה, והוא יום של הכרת טובה למי שחירפו נפשם וגופם כדי להציל את עמם.
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת - "מתחברים על בטוח" 13.2.2021
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת יתקיים השנה בסימן: מתחברים על בטוח. השבוע יצוין בימים כ"ה בשבט-א' באדר תשפ"א, 12-7 בפברואר 2021
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.