דלג אל

הצהרת נגישות

הכנס העשירי לחינוך למצוינות

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

נושאים ותחומי דעת:
פדגוגיה
שלבי חינוך:
יסודי, חטיבת ביניים, חטיבה עליונה
סוגי התוכן:
פריט מאגד
פותח ע"י:
האגף למחוננים ולמצטיינים
שפה:
עברית

פואטרי סלאם, מופע אלתור ועוד סרטונים מהכנס העשירי למצוינות בחינוך

הכנס הארצי העשירי לחינוך למצוינות בישראל התקיים ביום חמישי 11 באפריל 2019, ו' בניסן תשע"ט, והציג חלון ראווה וירטואלי רחב למושג "הולכים יחד" המבוסס על חזון האגף.
בחזון זה, "מורים ותלמידים שווים בסקרנותם ובמחויבותם לקחת זה את זה שוב ושוב לשדות חדשים ובלתי ידועים..."

כיצד באה לידי ביטוי ההליכה יחדיו? מה קורה למורה-תלמיד או למורה ולקבוצת תלמידים המוכנים ללכת יחד למקום לא ידוע מראש? כיצד משרתת ההליכה המשותפת מטרות חינוכיות נוספות בהיבטים הרגשיים, החברתיים והערכיים של הקבוצה או היחיד? מהו הנדבך הבא שאליו נשאף להגיע בקשר המיוחד ההכרחי בין מורה לתלמידיו במסגרות ובתוכניות למחוננים ולמצטיינים?

בכנס זה חווינו מסע חינוכי משותף שתחילתו ידועה, דרכו 'נתפרת' בטנגו חינוכי בין-אישי וסיומו סולל שביל חדש של מצוינות אישית ואנושית.

מופע אלתור: מושגים מעולם המחוננים – תיאטרון ניו ריאליטי:

העת לדואט

עפרה לשם ותלמידיה בכיתת המחוננים בתיכון עירוני ד' בתל אביב – נויה דאון, תום מוסק, יהלי אגאי - מציגים "פואטרי סלאם": מורה ותלמיד – הֲיֵלְכוּ שְנַיִם יַחְדׇּו בִּלְתִּי אִם נוֹעָדוּ?!
בדואט זה הם קוראים לפרוץ את הדפוס השבלוני-שגרתי של ההוראה המסורתית ולעבור ללמידה דיאלוגית הבנויה על יחסי גומלין משמעותיים, מאתגרים ומרעננים בין המורים, התלמידים וחומר הלימוד.


פואטרי סלאם – "העת לדואט":

מופע אלתור – תיאטרון ניו ריאליטי

חשבתם על רעיון לשיעור? כתבתם מערך שיעור? הגעתם לכיתה ו... הופתעתם? התלמידים לקחו אתכם לכיוון אחר? בזאת ועוד עוסק המופע התיאטרלי המבוסס על סיפורים אמיתיים מחיי המורים והמנהלים. על הליכה ביחד, על טעויות ושינויי כיוון. המופע מאולתר באמצעות תיאטרון מוזיקה ותנועה וחושף באמצעות המחזה זוויות ראייה שונות, הזדהות וקולות פנימיים.


מופע אלתור – תיאטרון ניו ריאליטי:

אולי תתעניינו גם ב...

האם יש מקום לבולים בימינו?
האומנם יש צורך בבולים בעידן שבו עיקר התכתובת דיגיטלית?
תלמידי ההפסקות
תיאור יוזמה של מורי מרכז ההעשרה למחוננים בדימונה למעקב אחרי התנהגות חברתית של תלמידים בזמן ההפסקות
תלמידים מחוננים: התמודדות עם צרכים רגשיים-חברתיים
חוברת המסכמת השתלמות בנושא טיפוח האינטליגנציה הרגשית של תלמידים מחוננים, בהנחיית אתי דים
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.