דלג אל

מאפיינים

נושאים ותחומי דעת:
פדגוגיה
שלבי חינוך:
יסודי, חטיבת ביניים, חטיבה עליונה
סוגי התוכן:
הרצאה
פותח ע"י:
יובל נבו
שפה:
עברית

איך מובילים תהליך למידה שאינו ידוע מראש?

הרעיון של יציאה למסע משותף של מורה לתלמיד נשמע קסום בהחלט, אבל כשמנסים ליישם אותו בפועל – הוא מורכב הרבה יותר. מה עשויים להיות הקשיים במסע משותף שהדרך בו אינה ידועה מראש? האם ישנם מעין תנאים מאפשרים לקיום מסע כזה? ומה אנחנו יכולים ללמוד על היציאה מאזור הנוחות שלנו, מורים ואנשי חינוך, תנאי הכרחי להיווצרות מסע משמעותי לנו ולתלמידינו.

יובל נבו מקים בית ספר על-יסודי ציבורי חדש בירושלים המדגיש התאמה אישית של הלמידה לכל תלמיד ותלמידה. נבו בוגר של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, לשעבר מפקד תוכנית תלפיות ובעברו הרחוק בוגר תוכניות למחוננים בהרצלייה. פרסם ספר ושמו "אחד על אחד" בנושא עבודה פרטנית עם תלמידים וחניכים במסגרות חינוכיות שונות.

ההרצאה הייתה ההרצאה המרכזית בכנס הארצי העשירי לחינוך למצוינות של האגף למחוננים ולמצטיינים. הכנס התקיים באפריל 2019 והיה בסימן "לא סלול, לא תמיד מסומן"

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.